DENİZDE DEHŞET, 12 KİŞİNİN CESEDİNE ULAŞILDI!

Bodrum güne bir facia haberiyle uyandı. Gece saatlerinde Bodrum'dan denize açılan...

DENİZDE DEHŞET, 12 KİŞİNİN CESEDİNE ULAŞILDI!
Bodrum güne bir facia haberiyle uyandı.

Gece saatlerinde Bodrum'dan denize açılan iki ayrı mülteci botunun batması sonucu yaşanan faciada şuana kadar 12 kişinin cesedine ulaşıldı, denizde kaybolan 2 kişi ise denizden ve havadan yapılan çalışmalarla aranıyor.

Yunanistan'ın Kos Adasına kaçak yollarla geçmeye kalkan Suriye ve Irak uyruklu mültecileri taşıyan iki bot, henüz belirlenemeyen nedenlerle Akyarlar açıklarında battı. Aspat açıklarında batan botta 16, Akyarlar açıklarında batan diğer botta ise 14 kişinin bulunduğu öğrenildi.

Sabaha karşı yaşanan olaylarda 16 kişi sağ olarak kurtarılırken, 2 kişinin ise hala kayıp olduğu bildirildi. Yaşanan acı olayda aralarında çocuk ve bebeklerinde bulunduğu toplam 12 kişi hayatını kaybetti.

Sahil Güvenlik Komutanlığına ait botlarla karaya taşınan cesetler Bodrum devlet Hastanesi Morguna getirildi. Morgun önünde çocuklarının öldüğünü öğrenen Suriyeli bir annenin feryatları ise yürekleri dağladı. Akyarlar kıyısında batan ve çocuk cesetlerinin sahile vurduğu olayda tam bir insanlık ve aile dramı yaşandı. İki çocuğunun öldüğünü öğrenen Suriyeli Hadi ailesi, Bodrum Devlet Hastanesi Morgunun önünde sinir krizi geçirdi. 8 yaşındaki oğullarının ve 11 yaşındaki çocuklarının öldüğünü öğrenen anne baba, hayatta kalan diğer kızlarına sarılarak uzun süre ağladılar. Yaşadığı evlat acısına dayanamayan anneye hastane personeli müdahale etti.

Sahil güvenlik Komutanlığından yapılan açıklamada, Aspat Mevki açıklarında batan ve 7 kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin ise aranmasına devam edildiği olayda göçmenlerin üstlerinde can yeleklerinin olmadığı bildirildi. Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı 1 uçak ve 1 helikopter havadan, 5 Sahil güvenlik botu da denizden kayıp kişileri bulmak için arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

Öte yandan Polis ekiplerinin insan kaçakçılığı yapan organizatörlere yönelik operasyon başlattığı öğrenildi.