Denizdeki Hırsızlıkların Önü Alınamıyor!

Bodrum’da deniz üzerinde yaşanan hırsızlık olaylarının önüne bir türlü geçilmiyor. Son hırsızlık vakası Yalıkavak'ta yaşandı. Bir kayığın üzerindeki dıştan takma deniz motoru, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce çalındı.

Denizdeki Hırsızlıkların Önü Alınamıyor!

İlçede inşaat işleri yapan Oğuz Yılmaz adlı vatandaşın Yalıkavak Tilkicik Koyu’nda tonoza bağlı kayığındaki 4 zamanlı 20 beygir Honda marka motoru, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce çalındı. 

Motoru alan hırsızlar, kayığın iplerini de kesip bıraktı. Sabah kayığının karaya geldiğini gören çevredeki balıkçıların ihbarı üzerine durumdan haberdar ola Oğuz Yılmaz, Sahil Güvenlik’e müracaat etti. 

Kent Haber’e bir açıklama yapan Yılmaz, 4.60 metre uzunluğundaki kayığını ve üzerindeki motorunu 10 gün önce 21 bin 500 TL’ye aldığını ifade ederek “Kimliği belirsiz şahıslar, gece gelip iplerini kesmişler, motoru alıp götürmüşler. Sabah kayığı gören balıkçılar, eski sahibini aramışlar. O da beni aradı, öyle haberim oldu. Daha 10 gün önce almıştım. Şimdi müracaat için Sahil Güvenlik’e geldim” dedi.