DENİZDEN VE KARADAN KAÇAK OPERASYONU!

Bodrum'da önceki gün öğle saatlerinde ele geçirilen 11 kaçak göçmenin ardından,...

DENİZDEN VE KARADAN KAÇAK OPERASYONU!
Bodrum'da önceki gün öğle saatlerinde ele geçirilen 11 kaçak göçmenin ardından, gece geç saatlerde düzenlenen ortak operasyonda da 1'i kadın 12 Suriyeli kaçak ile tekne kaptanı yakalandı.

Alınan bir istihbaratı değerlendiren Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı ekipler ile Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Büro ekipleri ortak bir kaçak göçmen operasyonu düzenledi.

15 bin Avro'ya anlaştığı 12 Suriye uyruklu kaçağı Yunanistan'ın Kos Adası'na götürmek üzere 7 metrelik sürat teknesine bindiren A.Ö. adlı organizatör bir süre denizde ilerledi. Operasyon yapılacağını anlayan tekne kaptanı Suriyelileri Bodrum'un İçmeler Mevkinde kıyıya bırakarak kaçtı.

Kaçan tekneyi takip eden Sahil Güvenlik ekipleri tekneyi Yalıçiftlik Beldesi açıklarında yakaladı. Kıyıya bırakılan Suriyeli kaçakları ise İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı KOM Büro ekipleri yakaladı.

Tekne kaptanı ifade işlemlerinin ardından Adli makamlara sevk edilirken, 1'i kadın 12 Suriye uyruklu kişi sınır dışı edilmek üzere yabancılar şubesine teslim edildi.