Denizin Kızları Doludizgin...

THF Kadınlar Süper Liginde bugün oynanan erteleme maçında Yalıkavakspor ile İzmir Büyükşehir Belediyesi karşı karşıya geldi. Avrupa Kupasında rakibini saf dışı eden ev sahibi Yalıkavakspor bu maçtan da 32-25 üstünlükle ayrıldı.

Denizin Kızları Doludizgin...

Bodrum temsilcisi Yalıkavakspoar ile İzmir takımı arasında daha önce oynanması gereken ancak İzmir depremi nedeniyle ertelenen maç bugün Binnaz Karakaya Spor Salonunda oynandı. Müsabakayı Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları Emel Çakaloğlu, Tayfun yılmaz ile kısıtlı sayıda seyirci izledi.

Avrupa Kupasının ilk turunda eşleşen iki takım arasındaki üçüncü maçı da Yalıkavakspor kazandı. Kupada rakibini saf dışı eden ev sahibi takım, özellikle ilk yarı etkili oyunuyla rakibine üstünlük sağlayarak soyunma odasına 16-11 önde gitti.

Maçın ikinci yarında ise daha etkili oynayan İzmir temsilcisi farkı 2 sayıya kadar düşürdü. Hakem kararlarının sıklıkla tartışıldığı maçta kazanan taraf yine Yalıkavakspor oldu. Karşılaşmayı 32-25 öde tamamlayan Yalıkavakspor Avrupa Kupasında da Muratpaşa Belediye ile eşleşmişti.

Maçın değerlendirmesini yapan Yalıkavakspor Antrenörü Kıvanç Özcan şunları söyledi:

“Bence üstün olan takım bizdik. O kadar ceza almamıza rağmen yine de 7 sayıyla galip geldiğimizi düşünüyorum. 20 dakika her halde eksik kaldık ama bizim için sorun olmadı. Yani bence üstün olan takım bizdik zaten maçın başından beri. Hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. Bundan sonra artık şimdi bir tatil aramız var ondan sonra da İnşallah tekrar lige döneceğiz, teşekkür ediyorum” dedi.

Özcan, Avrupa Kupasında Muratpaşa Belediyespor ile eşleşmeyi ise şu sözlerle değerlendirdi:

“Ona üzülmüştük çünkü 2 Türk takımıda hani son 8’e kalsaydı keşke, başka bir takımla eşleşseydik diye düşünmüştüm ama yapacak birşey yok. O maça daha çok var. Hazırlanabiliriz, zaten hedefimiz bizim ilk 8’e kalmak Avrupa’da da. İnşallah iyi bir oyunla, iyi bir motivasyonla o maçı da aynı şekilde atlatmayı düşünüyoruz" dedi.

İkinci yarı kırmızı kartla oyun dışı kalan Kaptan Yeliz Yılmaz ise şunları söyledi:

"Zor bir maç oldu. Tabi daha iyi hentbol oynamak isterdik. İzmir’i tebrik ediyorum. Yani hakemler gördüklerini çalıyorlardır mutlaka, bir art niyet düşünmüyorum ben ama tabiki de bir sporcu olarak gördüğümüz yanlış kararlar vardır ama onlar hakemdir. Eminim onlar daha iyisini biliyorlardır. Biz tabi ki de mutluyuz maçı kazandığımız için. İzmir’e bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum. Bizim için de umarım her şey daha iyi gider.”

Maç sonu takım arkadaşları ile birlikte oğlunun doğum gününü kutlayan Kaleci Sevilay Öcal ise şöyle konuştu:

“Artık bu üçüncü maçımızdı, iki takım da zaten oturmuş takımlar. Bu sene de nokta transferlerle, iki takımın da gerçekten çok iyi ekipler olduğunu düşünüyorum. Güzel mücadele oldu, bizde birazcık iki maçın galibiyetinden dolayı bir rahatlık vardı ama İzmir ekibi gerçekten çok ciddi bir takım olduğunu bir kere daha bize göstermiş oldu. Biz de bugün zorlandık ama yine de kazandığımız için mutluyuz.”