Denizlili Kadınlar Eserlerini Sergiliyor...

Denizli’de 4,5 yıl önce kurulan “Sanatölye” isimli resim atölyesinin üyeleri, Bodrum’da karma resim sergisi açtı. 

Denizlili Kadınlar Eserlerini Sergiliyor...

Denizli’de 4,5 yıl önce kurulan “Sanatölye” isimli resim atölyesinin üyeleri, Bodrum’da karma resim sergisi açtı. 

TRAFO Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde açılan sergide, 18 kadın “Sanatölye” üyesinin yaklaşık 50 yağlı boya çalışması Bodrumlu sanatseverlerin beğenisine sunuldu. 25’inci sergilerini Bodrum’da açan ressamlar, sanata ilgi duyan herkesi sergiye davet etti. 

Atölyenin kurucusu Siğnem Atılgan, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Biz daha önce de başka şehirlerde sergiler açtık. Yaptığım araştırmak sonucu Bodrum’daki TRAFO’yu buldum. Çok hoşuma gitti bu mekan. Buraya başvuruda bulundum. Sonuçta buradayız. Bu sergide 18 arkadaşımızın yaklaşık yağlı boya tabloları var. Hepimiz Denizli’den geldik. Bodrumlu sanatseverleri sergimize davet ediyoruz. 18 Mayıs tarihine kadar açık kalacak. Sergi karma bir sergi olduğu için herkesin kendi iç dünyasından resimler var. Değişik tarzda resimler var. Renkli bir sergi.”

Sanatölye’yi dört buçuk yıl önce kurduğundan da bahseden Atılgan, “Bu Sanatölye’nin 25’inci sergisi. Kimisi şehir dışında, kimisi Denizli içinde açıldı. Sergilerimize devam ediyoruz. Burada olmkatan mutluyuz” şeklinde konuştu. 

Sergiye 3 eseri ile katılan Nihal Türkmen de “Eserlerimde samimiyet, mutluluk ve huzuru anlatmaya çalıştım. Bir resmimi yapmak 2 ayımı aldı. 3 tanesi de 6 aylık bir çalışmanın ürünü. Resmi hobi olarak yapıyorum. Genelde yağlı boya resim yapıyorum. Resim benim için çocukluğumdan gelen bir tutku. Okuldayken yaptığım resimler de her defasında sergilenirdi. Bunu atölyede yaparak geliştirdim” dedi. 

Sergi, 18 Mayıs tarihine kadar gezilebilir.