DERE SOKAK GECE YİNE TAŞTI, VATANDAŞ ZOR ANLAR YAŞADI!

Bodrum'da önceki gün sabah saatlerinden itibaren etkili olan kuvvetli rüzgar ve...

DERE SOKAK GECE YİNE TAŞTI, VATANDAŞ ZOR ANLAR YAŞADI!
Bodrum'da önceki gün sabah saatlerinden itibaren etkili olan kuvvetli rüzgar ve sağanak yağış nedeniyle 12 saatte metrekareye 48,6 kilogram yağış düştü. Sağanak yağış nedeniyle bazı cadde ve sokaklar dereye dönerken, araç sürücüleri ve yayalar ise zor anlar yaşadı.

Bodrum Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden edinilen bilgiye göre, ilçede saatteki hızı 3 ila 5 kuvvetinde kuvvetli rüzgar ile sağanak etkili oldu. Özellikle akşam saatlerinde etkisini arttıran sağanak nedeniyle Dere sokak dağdan gelen yoğun sular nedeniyle yine bildik görüntülere büründü.

Bölgenin bu tür havalarda yaşadığı durumları bilen vatandaşlar tedbirli davranarak yol üzerinde bulunan otomobillerini bulunduğu yerlerden uzaklaştırılarak güvenli bölgelere taşıdı. Bazı işletmecilerin de iş yerlerinin önlerinde güvenlik önlemleri aldıkları gözlendi. Belediye ekipleri de bölgede herhangi bir olumsuzluk yaşanması ihtimaline karşı hazır bekletildi.

Caddeden gelen yoğun yağmur suları denizle birleşti. Sağanak nedeniyle büyük su birikintilerinin yaşandığı bazı caddelerde ise sürücüler ve yayalar zor anlar yaşadı.
Meteoroloji yetkililerinden edinilen bilgiye göre, ilçeye önceki gece 12 saatte metrekareye 48,6 kilogram yağış düştüğü belirtildi.

Bitez deresinde ise cadde ve sokaklardan gelen yoğun sularla yoğunluk oluştu. Dere gece saatlerinde neredeyse taşma noktasına geldi.

Öte yandan ilçede kuvvetli rüzgarın etkisini şimdilik kaybettiği ancak sağanak yağışın zaman zaman etkili olacağı bu nedenle vatandaşların ve denizcilerin daha dikkatli ve duyarlı olmaları istendi.