DEREKÖY'DE SOBA FACİASI: 1 ÖLÜ!..

Bodrum'da emekli polis sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını...

DEREKÖY'DE SOBA FACİASI: 1 ÖLÜ!..
Bodrum'da emekli polis sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, Bodrum'a bağlı Turgutreis beldesi Dereköy'de yalnız yaşayan ve emekli polis olduğu öğrenilen Zeki Özgüvendik'ten (55) Cuma gününden bu yana haber alamayan arkadaşları ve yakınları Özgüvendik'in yalnız yaşadığı evine gitti.

Evden koku gelmesi üzerine kapıyı açarak içeriye giren vatandaşlar Özgüvendik'i yerde hareketsiz şekilde buldu. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri Özgüvendik'in hayatını kaybettiğini belirledi. Öte yandan Özgüvendik'in sağ bacağında da sobadan çıkan yüksek ısıyla yanık oluştuğu tespit edildi.

Özgüvendik'in cenazesi Jandarma ve savcının incelemelerinin ardından kesin ölüm sebebinin tespiti için Muğla Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Özgüvendik'in babası Kemal Özgüvendik, yaşanan olaydan dolayı çok üzgün olduğunu belirterek, "Torunum ve ablası evine bakmaya gitmişler. Kapıyı açtıklarında Zeki'yi yerde bulmuşlar" diye konuştu.

Özgüvendik'in arkadaşı Mehmet Malseven ise, Cuma gününden bu yana kendisinden haber alamadıklarını, telefonlarına da cevap vermediğini söyledi.