Devlet Bahçeli, Muğla'da Konuştu

Muğla'da miting yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Sayısı altıyla başlayıp sonunda dokuza çıkan kumar masası, ülkemizin geleceğini karartma, kundaklama arayışındadır. Türk milleti bu tuzağa düşmez, düşmeyecektir." dedi.

Devlet Bahçeli, Muğla'da Konuştu

Bahçeli, partisince Atatürk Bulvarı'nda düzenlenen "14 Mayıs'ta Aziz Milletim Sıra Sende" temalı toplantıda yaptığı konuşmada, 10 gün sonra yapılacak seçimlerin ülkenin dirliğine, milletin birliğine, demokrasinin geleceğine, insanın huzur ve refahına hayırlı sonuçlar getirmesini temenni etti.

Muğla'nın her şart altında zulmün karşısında, mazlumun yanında durduğunu belirten Bahçeli, "İki eliyle kalp işareti yapan ikiyüzlü siyasetçiler Muğlalı kardeşlerimi aldatamazlar. Bukalemun siyasetçilere Muğlalı yüz vermez, fırsat vermez, izin vermez, şans vermez. Milli ve manevi değerlerle çatışıp çelişen siyasi ittifakların Muğla'yla muhabbet bağı olamaz." dedi.

Sanayiden tarıma, sağlıktan ulaştırmaya, üretimden ekonomiye her alanda güçlü adımlar atılması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile devam edilmesi gerektiğini ifade eden Bahçeli, vatandaşlara "14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri'ne hazır mısınız? Şartlar ne olursa olsun sandığa gidecek misiniz? Sandığın başında, bir oyunuzu Milliyetçi Hareket Partisi'ne, bir oyunuzu da Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a verecek misiniz? TBMM'de Cumhur İttifakı'nı güçlendirecek misiniz? Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine destek olacak mısınız?" diye sordu.

Siyasetin millete hizmet vasıtası olduğunu aktaran Bahçeli, siyasetçinin de dürüst, sorunlara çözüm üretecek yetkinliğe ve yeterliliğe haiz olması gerektiğini bildirdi. Kendilerinin haysiyetli ve ilkeli bir mücadele çizgisiyle her zaman vatandaşın yanında olduklarını işaret eden Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sözümüz milletin sözüdür. İrademiz milletin iradesidir. Sevdamız Türkiye'dir. Kim ne yaparsa yapsın, hangi provokasyona müracaat ederse etsin, biliniz ki ayrılmayacağız, ayrışmayacağız, kavga ve karışıklık bekleyenlerin oyunlarına gelmeyeceğiz. Ancak zillet ittifakı tehlike saçmaktadır. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ağırlaştırılmış etnik ve mezhep kutuplaşmasını kışkırtmaktadır. Sayısı 6'yla başlayıp sonunda 9'a çıkan kumar masası ülkemizin geleceğini karartma, kundaklama arayışındadır. Türk milleti bu tuzağa düşmez, düşmeyecektir."

Türk milletinin İHA, SİHA, insansız savaş uçağı Kızılelma, milli muharip uçağı Kaan, TCG Anadolu Gemisi, Hürkuş, köprüler, barajlar, otoyollar, demiryolları, tüneller gibi yatırımlara hazımsız olanları asla hoş görmeyeceğini belirten Bahçeli, "Diyorlar ki 'Savaşa mı gidiyoruz? Bu milli ve yerli savunma sanayi ürünlerinin niçin gösterildiğini, neden devamlı gündemde tutulduğunu soruyorlar. Çünkü baktıkları yer Kandil'dir, Brüksel'dir, Berlin'dir, Londra'dır, Washington'dur. Türkiye'nin yükselişinden memnun değiller. Türkiye'nin makus talihini yenmesinden mutlu değiller." diye konuştu.

MHP'nin Türkiye'de birlik ve beraberlik içerisinde toplumsal barışın, refahın, huzurun ve güven ortamının kalıcı olarak tesisini hedeflediğini belirten Bahçeli, Cumhur İttifakı ile bunu başaracaklarını ifade etti.

"Hiç kimse boş yere hayal kurmasın, boşuna heveslenmesin. Bu millet biziz, bu devlet biziz, bu vatan biziz, istikbalin mimarı da bizler olacağız." diyen Bahçeli, ülkenin geleceğinin en büyük teminatının, cepheleşme, kamplaşma ve kutuplaşmalara son vermek, terörün kökünü kazımak, ortak milli ve manevi değerler etrafında birleşmek, kenetlenmek ve kucaklaşmak olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk 5 yılının başarıyla geçtiğini söyleyen Bahçeli, Irak, Suriye, Libya, Karabağ gibi bölgesel sorunların üstesinden gelindiğini, dünya tarihine geçen küresel salgınla mücadelede kararlı, Rusya-Ukrayna savaşında da dirayetli bir yönetim sergilendiğini belirtti.

Parlamenter sistemini tekrar uygulamayı hedeflemenin Binbir Gece Masalları kadar gerçek dışı ve hayal tacirliği olduğunu savunan Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü:

"Milletin geleceği nasıl ve ne zaman yapılacağı belirsiz bir hükümet sistemi değişikliği ile karartılamaz. Siyasi kriz ve koalisyon dönemlerine geri dönemeyiz. İstikrarsızlığa özlem duymak Türkiye'nin önüne taş koymaktır. Buna da Muğlalı kardeşlerim müsaade etmeyecektir. Türkiye'nin geleceği Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, geleceğin mimarı da Cumhur İttifakı'dır. Her vatandaşımı Türkiye ve Türk milleti ortak paydasında buluşmaya çağırıyorum. Çağrımız halkın, haklının ve hakkı yenmiş gariplerin çağrısıdır. Çağrımız, lider ülke Türkiye'nin tarihten gelen çağrısıdır. Çağrımız, 85 milyon Türk vatandaşımızın huzur çağrısıdır. Biz tek devletin, tek milletin, tek bayrağın, tek vatanın tarafındayız. Biz bağımsız ve güçlü Türkiye'den, büyük Türk milletinden tarafız. İnancımıza göre feda edilecek, yok sayılacak, ihmaline göz yumulacak tek bir insanımız yoktur. Küresel komplolara karşı devletin safındayız. Biliniz ki kararlılığımız dosta güven vermektedir. Haykırışımız düşmana korku salmaktadır. Her yöremizi, bin yılın barışından ve kardeşliğinden doğmuş her insanımızı kucaklıyoruz. Herkese elimizi uzatıyoruz. Hiç kimseyi ayırmıyoruz. Hiç kimseyi dışlamıyoruz. Cumhuriyet'in 100'üncü yıl dönümünde seçim beyannamemizde açıkladığımız sosyal, siyasal ve ekonomik mahiyetli 100 sözümüzü gerçekleştirmek için birlikte yürüyelim istiyoruz. 'Herkes eşittir Türkiye.' diyoruz. Kaderimiz birdir, kanımız birdir, kararımız birdir, kavlimiz birdir, biz kardeşiz, biz büyük bir medeniyetin mirasçılarıyız. Olacaksa birlikte olacak, başarıya da birlikte ulaşılacaktır."

Konuşmasının ardından katılımcılara karanfil dağıtan Bahçeli, MHP Muğla milletvekili adaylarıyla meydandakileri selamladı.