Devlet Hastanesi İhalesi Yapıldı...

Bodrum’da daha önce ihaleyi alan firmaların yaşadığı ekonomik sıkıntılar nedeniyle yarım kalan ve kamuoyunda sık sık gündeme gelen Yeni Devlet Hastanesi’nin ihalesi yapıldı.

Devlet Hastanesi İhalesi Yapıldı...

Bodrum’da daha önce ihaleyi alan firmaların yaşadığı ekonomik sıkıntılar nedeniyle yarım kalan ve kamuoyunda sık sık gündeme gelen 150 Yataklı yeni Devlet Hastanesi binasının ikmal ihalesi yapıldı. 

Bodrum’da 2016 yılında yapımına başlanan fakat yaklaşık 2 sene önce faaliyetlerin tamamen durduğu Yeni Devlet Hastanesi inşaatı ile ilgili yeniden ihale yapıldı. 

Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü’nce yapılan açık ihaleye 23 firma katıldı. Yaklaşık maliyetin 74.829.996,50 TL, sınır değerin ise 55.597.970,16 TL olarak belirlendiği ihaleyi 57.944.500,00 TL’lik teklifiyle, ihaleye Denizli'den katılan "Halis Çoban İnşaat Tic. ve San. Ltd. Şti + OSM İnş." konsorsiyumu kazandı. İhaleye teklif veren 7 firma, belirlenen sınır değerin üstünde kırım yaptıkları için teklifleri sıralamaya alınmadı. İhale sonuç tutanağında, Teklifi sınır değerin altında kalan isteklilerden kanunun 38. maddesine göre açıklama isteneceği notu düşüldü.

İhale şartnamesinde işin süresi ise 500 takvim günü olarak belirlendi. Bir haftalık askı süresinin sonunda itiraz olup olmamasına göre ihale sonucunun kesinleşeceği öğrenidli.