Dezenfeksiyon Çalışmaları Sürüyor...

Bodrum Belediyesi ekipleri, ilçe genelinde koronavirüs (covid-19) ile mücadele çalışmaları kapsamında, özellikle vatandaşların yoğun olarak kullandığı noktalarda sürekli dezenfekte işlemi yapıyor.

Dezenfeksiyon Çalışmaları Sürüyor...

Bodrum Belediyesi’nin koronavirüsü salgınına karşı tedbir amaçlı başlattığı Acil Eylem Planı kapsamında, ilçe genelindeki banka şubeleri, ATM’ler, nöbetçi Noterler, PTT ve Aydem şubeleri günlük olarak dezenfekte ediliyor. Temasın yüksek olduğu yerlerde virüs yayılma riskini en düşük seviyeye çekmeye çalışan Belediye ekipleri, nöbetçi eczanelerdeki mesaisini akşam saatlerinde sürdürürken, gündüz de sanayi siteleri, noterler, ATM'ler, ankesörlü telefonlar, semt pazarlarında dezenfeksiyon çalışması yapıyor. 

Ekipler ayrıca, sokak hayvanlarının barındığı ve gönüllülerin sık sık mama ve diğer malzemeleri bırakmak için ziyaret ettiği Torba ve Turgutreis’teki barınaklar, çiftlikler ve veteriner kliniklerini dezenfekte ediyor.

Bodrum Belediyesi bünyesinde oluşturulan Kriz Masasınca uygulamaya konulan Acil Eylem Planı kapsamında, 42 kişiden oluşan dezenfeksiyon ekibi ve 32 kişilik denetim ekibi görevlendirildi. Ekipler gün boyunca gruplar halinde Bodrum'un farklı noktalarında planlanan yerlerde dezenfekte ve denetim faaliyetlerini yürütüyor. 

Bodrum Belediyesi'nden yapılan açıklamada sürecin tüm kamu kuruluşları ile koordineli bir şekilde yürütüldüğü belirtilerek; zabıta ekiplerinin de Koronavirüs’le mücadele kapsamındaki denetim alanlarına yönlendirildiği ifade edildi. Açıklamad Zabıtanın, yayımlanan tedbir genelgeleri doğrultusunda market, toplu taşıma araçları ve pazaryerleri gibi yerlerde güvenli mesafenin korunması ve koruyucu malzemelerin kullanımı konularında denetim yaptığı vurgulanarak, aynı zamanda market, fırın, bakkal ve toplu taşıma araçlarındaki yüzde 10 müşteri sınırlamasını kontrol ederek uyarılarda bulunduğu açıklandı.