Dezenfeksiyon Firmasını Dikkatli Seçin!..

Bodrum’da faaliyet gösteren “Çınar Çevre Sağlığı”, 65 yaş üzeri vatandaşların evleri ile kamu kurum ve kuruluşlarını ücretiz olarak dezenfekte ediyor. Firma yetkilileri, dezenfekte konusunda fırsatçılara karşı uyarıyor.

Dezenfeksiyon Firmasını Dikkatli Seçin!..

Koronavirüs vakalarının Türkiye’de de görülmesinin ardından dezenfekte uygulamasına da yoğun bir ilgi var. Bodrum’da çok sayıda ev, işyeri, araç dezenfekte ediliyor. Bodrum ve Muğla Büyükşehir Belediyeleri bu hizmeti kamuya açık ve sık kullanılan yerlerde yaparken, özel firmalar da isteyen vatandaşların ev ve işyerlerinde dezenfeksiyon işlemi uyguluyor. Bu uygulamayı yapacak firmayı ise dikkatli bir şekilde seçmek gerekiyor. Dezenfekteyi yapacak firmanın belgelerinin tam olup olmadığı ve ne tür malzeme kullandığı önem taşıyor. 

Önlemler kapsamında Kent Medya Grubu hizmet binası ve stüdyosu da dezenfekte edildi. Bodrum'da faaliyet gösteren Çınar Çevre Sağlığı adlı firma tarafından yapılan dezenfeksiyon işlemi sonrası firma yetkilisi Olcay Kumral'a bu hizmeti almak isteyen vatandaşların nelere dikkat etmesi gerektiğini sorduk. Salgın başladıktan sonra çok yoğun bir taleple karşılaştıklarını ve gün içerisinde çok sayıda dezenfekte işlemi yaptıklarını söyleyen Kumral, sosyal sorumluluk anlayışı ile 65 yaş üstü ihtiyacı olan vatandaşların evleri ile kamu kurum ve kuruluşlarını ücretsiz dezenfekte ettiklerini ifade ederek şunları söyledi; 

“Çınar Çevre Sağlığı olarak Bodrum’da hizmet vermekteyiz. Malum, şu anda Dünya ve ülkemiz Covid-19 virüsü ile mücadele halinde. Çınar Çevre Sağlığı olarak biz de ‘Bodrum halkına nasıl faydalı olabiliriz, neler yapabiliriz?’ diye düşündük. Sosyal sorumluluk projesi olarak 65 yaş üzeri büyüklerimizin evlerini ücretiz bir şekilde dezenfekte ediyoruz. Bunun yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarını dezenfekte işlemlerini ücretsiz bir şekilde uyguluyoruz.”

DEZENFEKTE FİRMASI SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Dezenfekte uygulamasına ihtiyacın artmasıyla birlikte fırsatçıların da arttığına işaret eden Kumral, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu konuda yapmanız gereken en önemli şeylerden birisi, çağırdığınız firmanın uygulayıcı belgelerinin olup olmadığına bakmanız. Sağlık Bakanlığı’ndan izin ruhsatı olup olmadığına bakmanız. Kullanılan dezenfektanların Sağlık Bakanlığı onaylı olup olmadığına bakmanız gerekmektedir.”

Firma olarak ilçeye 6 personelle hizmet verdiklerini de sözlerine ekleyen Kumral, “Gece gündüz demeden sizlerin daha sağlıklı, daha hijyenik bir ortamda yaşaması için elimizden geleni yapıyoruz. Sloganımızda da olduğu gibi; ‘Sağlıklı yaşamak ve yaşatmak istediğimiz her yerde ve her mekanda sağlıklı yaşamak ve yaşatmak istiyoruz. Lütfen önlemlerimizi alalım, evimizde kalalım ve kurallara uyalım” dedi.