DİBEKLİHAN’DA SERGİLER ARDI ARDINA…

Bodrum’da faaliyet gösteren Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyünde sanatçılar...

DİBEKLİHAN’DA SERGİLER ARDI ARDINA…
Bodrum’da faaliyet gösteren Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyünde sanatçılar aynı anda sergi açtı.

Yakaköy yolu üzerinde bulunan sanat merkezindeki açılış kokteyline ilgi oldukça büyüktü. Sanatseverler sanatçıların eserlerini inceleyerek bilgiler aldılar. Açılışı yapılan Sanatçılar ve sergileri ise şöyle; Gülçin Anıl, “ilahi dönüşteki sırlı dünya” sergisi, Türkan Yüksel “Seramik Sergisi”, İbrahim Göksungur “Yeryüzünün Yüzleri” ve Günhan Dayıoğlu “Hasbahçe 1” isimli sergiler görücüye çıktı.
Sanatı ve sanatçıyı desteklemeyi kendine ilke edinen Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü, sanatçı Gülçin Anıl’ın “ilahi dönüşteki sırlı dünya” adlı sergisine ev sahipliği yapıyor.
Gecede konuşan sergi yapımcısı Zerrin Ulusman ilk defa Dibeklihan Sanat Köyünde sergi düzenlediğini belirterek şunları söyledi:

“Daha önce Gülçın Anıl ile 6 kez sergi açtık. Burada sergi açmaktan dolayı çok mutluyum. Sanatı ve sanatçıyı seven insanlarla bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Sergimiz 4 – 16 Eylül tarihleri arasında Dibeklihan Sanat Köyünde açık kalacak. Bizde bu sergiye, tüm Bodrumluları ve Bodrum’da olanları bekliyoruz.”

Gülçin Anıl, Bodrum’da gerçekleştirdiği 6.kişisel sergisi olan “ilahi dönüşteki sırlı dünya” isimli sergisi hakkında şunları belirtti:

“Sergimi daha önce Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde açtım. Dibeklihan çok güzel bir yer ve eserlerimi Bodrumlularla paylaşmak istedim. Sergiye ilgi oldukça büyük. Burası bize sanatla iç içe olma fırsatı veriyor. Burada 21 tane eserim var. Herkesi bekliyorum.”