Didim'den Bodrum'a Yüzdüler...

6 açık deniz yüzücüsü "Çocuk istismarına son" sloganıyla, Aydın’ın Didim İlçesi’nden Bodrum’a kadar yüzdü. 

Didim'den Bodrum'a Yüzdüler...

6 açık deniz yüzücüsü "Çocuk istismarına son" sloganıyla Aydın’ın Didim İlçesi’nden Bodrum’a kadar yüzdü. 

İki hafta önce "kadına karşı şiddete dur" demek için bir etkinlik düzenleyen açık deniz yüzücüleri, bu kez de çocuk istismarına karşı yüzdü. Çocuk istismarına karşı farkındalık oluşturmak amacıyla bir araya gelen yüzücüler, Didim’de bir araya geldi.  Sabah erken saatlerde  yüzmeye başlayan 3'ü kadın 6 yüzücü, yaklaşık 21 kilometrelik etabı 6 saatte tamamladı.

"Çocuk istismarına son" sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikte yüzücülere tekneyle, Türkiye Yelken Federasyonundan (TYF) bir yetkili ile doktor ve cankurtaran da eşlik etti.

Yüzücüler etabı Bodrum’un Gündoğan Mahallesi’nde tamamlanırken yüzücüleri burada Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Ummuhan Yurt karşıladı. Yüzücüler tebrik eden Yurt, burada yaptığı açıklamada belediye olarak bu tür etkinliklere hep destek verdiklerini dile getirerek "Çocuk istismarına belediye olarak 'hayır' diyoruz." diye konuştu. 

Yüzücülerden Uğur Doğan ise “Biz farkındalık oluşturmak için bu etkinliği gerçekleştirdik. İki hafta önce de kadına yönelik şiddete karşı bir etkinlik düzenlemiştik. O projede 24 saat yüzdük. Bu da sezonumuzun son projesi oldu. Bunu da 'çocuk istismarına dur' demek için yaptık. Didim'den çıkıp 21 kilometreyi 6 saatte yüzerek Bodrum kıyılarına ulaştık" ifadelerini kullandı.