Dijital Turizm Zirvesinin İkincisi Yapılacak

Bodrum’da geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen “Dijital Turizm Zirvesi”, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’nın da katılımıyla bu yıl 2’inci kez gerçekleştirilecek. 

Dijital Turizm Zirvesinin İkincisi Yapılacak

Bodrum’da geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen “Dijital Turizm Zirvesi”, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’nın da katılımıyla bu yıl 2’inci kez gerçekleştirilecek. 

Whisky Travel sahibi Tayfun Akdeniz'in girişimleriyle 11 Mayıs 2019 Cumartesi Saat 12:30’da Ortakent-Yahşi Mahallesi’ndeki TÜRSAB Kültür Merkezi’nde düzenlenecek zirveye, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’nın yanı sıra, konunun uzmanı çok sayıda konuşmacı olacak. 

Zirve ile ilgili Kent Haber’e konuşan Tayfun Akdeniz, zirvenin bu yıl ikincisini yaptıklarını ifade ederek şöyle dedi:

“Önemli olan da bunu sürdürülebilir kılmak. Amacımız dijitalleşen yüzyılda herkes bununla iç içe. Kimisi bunun farkında kimi değil. Biz bunun öneminin farkına varılmasını istiyoruz. Turizmin bütün oyuncularının dijitalin gücünün daha çok farkına varmalarını istiyoruz. Ondan dolayı da sektör ayırt etmeksizin herkesi zirveye davet ediyoruz. Rakipler artık siz biz değiliz. Rakipler artık küresel oyuncular, küresel uygulamalar. Oysa ki biz rekabeti içimizde yaptık ve bunun adına da ticaret dedik. Bu bize daha çok kaybettirdi. Biz bu zirve ile farkındalık yaratacağız. İnsanlar dijitalle ne derece bağdaşırsa o derece basamak atlayacaklar. İşlerinde, özel yaşantıları da buna dahil. Bodrum Belediye Başkanımızı bununla ilgili ziyaret ettik, biz teklif etmeden kendisi ‘Ben de konuşmacı olurum’ dedi. Bu çok güzel bir şey. Bodrum Ticaret Odası Başkanımız, biz onu aramadan o bizi aradı, ‘Bizim yapabileceğimiz bir şey var mı?’ dedi. Bu bizi çok sevindirdi. Hepimizin nihai amacı şu olmalı; üretmek, üretmek, üretmek. Her kurumun, her paydaşın bu zirvede olması tüm Bodrum’a fayda sağlayacak. Bodrum ve Türkiye nasıl kalkınacak diye soracak olursanız da bunun cevabı bu zirvede yatıyor.”

Zirvedeki konu başlıklarına da değinen Akdeniz, “Konu başlıklarımız dijital pazarlama kanallarının kullanımı, e-ticaret, hızlı ödeme yöntemleri ki; bu çok önemli. Özellikle günümüz Dünyasında zaman kazanma açısından. SEO dediğimiz arama motoru optimizasyonu önem arz etmekte. En önemlisi de marka değeri nasıl yaratılır, büyütülür? Sanırım Bodrum’un da bu anlamda en önemli ihtiyacı marka dediğimiz başlığı katma değerlerle daha iyi noktalara getirmek” ifadelerini kullandı.