İmar Beklerken Dolandırılabilirsiniz!

Bodrum’da arazi sahiplerine imar planı teklifi sunan bir firma ile ilgili yapılan incelemede, öyle bir firmanın olmadığı anlaşıldı. Vatandaşlar, olası bir dolandırıcılığa karşı uyarıldı. 

İmar Beklerken Dolandırılabilirsiniz!

Bodrum Şehir Planlama Harita Mühendisliği ve Turizm Marina İnşaat Sanayi Ticaret LTD Şirketi adlı firma, ilçedeki arazi sahiplerine imar planı teklifleri sundu. Firma, teklifte “Muğla ili Bodrum ilçesi Bitez, Ortakent ve Konacık Mahallelerini kapsayan yaklaşık 2.309.385 m2'lik alan içerisinde mülkiyeti sizlere ait olan bölgede sizlerin iştirak ve katılımlarıyla muvafakat vererek arsalarınıza özel mevzi imar yapmayı planlıyoruz. Konuyla ilgili çalışmaları Aziziye Mah. Hoşdere Cad. No: 193/1 Çankaya /Ankara adresinde Bodrum Şehir Planlama Marina inşaat Sanayi Ticaret Ltd. şti. olarak yapmaktayız. Çalışmalarına başlamış olduğumuz mevzi imar planı ile ilgili sizleri de bilgilendirmek istiyoruz. Ofisimizi ziyaret ederseniz memnun oluruz. Saygılarımızla” ifadeleriyle davet gönderildi.

Bir vatandaşın Bodrum Belediyesi’ne yaptığı ihbar üzerine bahse konu firma incelendi. Yapılan incelemede böyle bir firmanın olmadığı tespit edildi. 

Bodrum Belediyesi’nden yapılan açıklamada “Bodrum'da taşınmaz maliklerine, bazı bölgelere özel mevzii imar planı teklifi sunan bir firma ile ilgili ihbarlar üzerine yapılan incelemede, böyle bir firma ve çalışma olmadığı tespit edilmiştir. Vatandaşlarımızın bu tür taleplere karşı dikkatli olması gerektiğini önemle vurgularız” denildi.