Dikkat, Kuvvetli Fırtına Bekleniyor!..

Bodrum’da yarın (Cumartesi) fırtına etkili olacak. Rüzgarın denizdeki hızının saatte 90 kilometreye kadar çıkması bekleniyor.

Dikkat, Kuvvetli Fırtına Bekleniyor!..

İlçede Cuma günü gece saatlerinden itibaren başlayacak rüzgar, yarın (Cumartesi) öğleye doğru şiddetini arttırarak fırtınaya dönecek. Rüzgarın saatteki hızının denizde zaman zaman 90 kilometreye kadar ulaşması bekleniyor. Bölgede fırtına ile birlikte hafif şiddette yağış da etkili olabilir. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü de yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları tedbir almaları yönünden uyararak, Güney Ege ve Batı Akdeniz için fırtına uyarısında bulunduğu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Güney Ege’nin Güneyi ile Batı Akdeniz’in Batısında yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden itibaren güney ve güneydoğu yönlerden etkisini artıracak olan rüzgarın; 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına, yer yer 9 (90 km/sa) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın; Pazar günü (05.04.2020) öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenmektedir.”