DİN GÖREVLİLERİ BİLGİLENDİRİLDİ

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından Bodrum Ticaret Odası...

DİN GÖREVLİLERİ BİLGİLENDİRİLDİ
Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından Bodrum Ticaret Odası Toplantı Salonu'nda din görevlilerini bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi Prof. Dr. Bünyamin Erol, toplantıya konuşmacı olarak katıldı.

Bünyamin Erol, özellikle din hizmetlerinin topluma daha etkin bir şekilde ulaştırılması için, camii içi ve camii dışında ne gibi faaliyetlerin düzenlenmesi gerektiği, insanlara din konusunda doğru bilginin nasıl ulaştırılabileceği gibi konularda bilgi verdi.

Bodrum Müftüsü Mehmet Yiğit, Milas Müftüsü Mehmet Ali Değirmenci yanı sıra Bodrum Yarımadası'nda bulunan din görevlilerinin katıldığı toplantı yaklaşık iki saat sürdü.

Toplantı sonrasında Kent Haber kamerasına açıklama yapan Bodrum İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit, toplantıya olan katılımın yoğun olduğunu belirterek "Hizmet İçi Eğitim kapsamında Fethiye, Ortaca, Dalaman, Muğla, Milas ve en son Bodrum’da Diyanet İşleri tarafından hizmet içi bilgilendirme toplantıları düzenlendi. Bu toplantılarla hem bilgi sahibi oluyoruz, hem de insamıza daha faydalı nasıl olabiliriz bunları öğreniyoruz" diye konuştu.