Direkler Kırıldı, Konteynır Sürüklendi

Bodrum’da seyir halindeki bir TIR telefon tellerine takıldı. Meydana gelen kazada 2 telefon direği kırıldı, trafik levhası yıkıldı, park halindeki 2 otomobil de hasar gördü.

Direkler Kırıldı, Konteynır Sürüklendi


Gazderesi Caddesi’nden Bodrum– Turgutreis karayoluna doğru ilerleyen Kadir Yüzlek idaresindeki 26 TK 774 plakalı TIR, rüzgarla aşağı sarktığı ifade edilen telefon tellerine takıldı. Telin gerilmesiyle birlikte caddenin her iki yanındaki 2 telefon direği kırılarak devrildi. 

Kırılan direklerden biri bölgede park halindeki 2 otomobile çarparak hasar verdi. Tellerin takıldığı trafik levhası yıkıldı, çöp konteynırı metrelerce sürüklendi. TIR sürücüsü, devrilen direğin patlattığı otomobil lastiğinin sesini duyunca durdu. 

Hasar alan park halindeki 2 otomobilden 1’inde bulunan sürücü ve yolcular ise kazayı yara almadan atlattı. 

TIR sürücüsü Kadir Yüzlek, kaza anını şu sözlerle anlattı:

“Sanayi istikametinden aşağı doğru gelirken birden ses duyduk. Bir otomobilin lastiği gümleyince bizi şaşırttı. Kabloyu takıp koparmış. Biz de durduk ama iş işten geçti. İyi ki cana bir zarar gelmedi” dedi.

Kaza anı, bölgedeki güvenlik kameralarına da yansıdı. Görüntülerde TIR’ın kabloya takılmasıyla direklerin kırıldığı, kırılan direklerden birinin park halindeki otomobile sert bir şekilde çarptığı görülüyor. Ayrıca tellere takılan çöp konteynırının sürüklenmesi de güvenlik kameralarına yansıyor. 

Muhabir: Hamdi Yörür