DİREKLERİN SÜRÜCÜLERLE İMTİHANI!..

Son haftalarda trafikte artan araç sayısı ile vatandaşları bunaltan yüksek sıcaklar...

DİREKLERİN SÜRÜCÜLERLE İMTİHANI!..
Son haftalarda trafikte artan araç sayısı ile vatandaşları bunaltan yüksek sıcaklar dikkatsizlikle birleşince trafik kazalarında da belirgin bir artış gözleniyor.

Önceki gün Mumcular-Mazı yolunda meydana gelen kazada yol kenarındaki elektrik direğine çarpan bir otomobil, karayolunun bir süre trafiğe kapanmasına neden oldu. Öğleden sonra Mumcular-Mazı arasındaki Yeniköy Mahallesi'nin çıkışında meydana gelen kazada, Mazı istikametinde seyreden araç sürücüsünün bir anlık dalgınlığıyla kontrolden çıkan otomobil, yol kenarındaki elektrik direğine çarptı. Çarpmanın şiddetiyle elektrik direği yolun ortasına doğru devrilerek yolu kapattı. Ön kısmında büyük hasar meydana gelen otomobil içerisinde bulunan dört kişilik aile ise şans eseri kazayı yara almadan atlattı.

Kaza sonrasında bir süre iki yönlü olarak trafiğe kapanan yol, olay yerine gelen ADM ekiplerinin direği kaldırmasıyla yeniden ulaşıma açıldı.

Aydınlatma direğinde sonlanan bir başka kaza ise Bodrum-Gümbet'te meydana geldi. Gümbet Mahallesi’nde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, yol kenarındaki direğe çarptı. Sürücü kazayı hafif şekilde yaralanarak atlattı. Bugün sabah saatlerinde İsmet İnönü Caddesi üzerinde seyreden bir otomobilin sürücüsü aracın direksiyon hakimiyetini kaybedince otomobil yoldan çıktı. Yol kenarındaki aydınlatma direğine çarparak durabilen aracın sürücüsü hafif şekilde yaralandı.

İhbar üzerine bölgeye gelen ambulansa alınan kazazede Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Polis ekiplerinin incelemesinin ardından ağır hasar alan otomobil yoldan kaldırıldı.