Ditto Akademi, İlk Ürününü Verdi

2020 yılının başında kurulan ve Bodrum’un tek oyunculuk okulu olan Ditto Akademi, 11 ay gibi kısa bir sürede dördüncü oyunu "Bremen Mızıkacıları" adlı çocuk oyunu ile sezonu açtı.

Ditto Akademi, İlk Ürününü Verdi

Daha önce seyircinin “Kaptan Kek ve Balerin Pita”, “Sirkte Curcuna” ve “Hey Gidi Koca Dünya” isimli oyunlarla tanıdığı Ditto Akademi, kendi bünyesinde yetişmiş oyuncuların sahne aldığı bu müzikli, danslı çocuk oyunu, Oasis içerisindeki Nurol Kültür Merkezi Bodrum Şehir Tiyatrosu Sahnesi’nde, Bodrum halkıyla buluştu. 

Daha ilk gösteriminde kapalı gişe oynanan Bremen Mızıkacıları, çocuklar kadar gençler ve yetişkinler tarafından da zevkle ve kahkahalarla izlendi. Oyunun sonunda, bir Ditto Akademi geleneği olarak, hocaları, Ditto öğrencilerini sahneye davet etti. Seyircileri selamlayan akademinin tüm öğrencileri, yoğun alkış aldı. En küçüğü 6, en büyüğü 50 yaşında olan, 60’a yakın Ditto Akademi öğrencisinin sahneyi doldurması, seyircilere coşkulu ve duygusal anlar yaşattı.

Ditto Sanat Yönetmeni Erdal Cindoruk ve Kreatif Direktör Duygu Cindoruk’un yola çıkarken öncelikli hedeflerini “Bodrum’da sanata yakın insanlara önce eğitim verip, sonra da birlikte tiyatro yapacağız. Amatör ruhu profesyonellikle buluşturacağız.” sözleri ile özetledi. 

Ditto Akademi, Bremen Mızıkacıları adlı çocuk oyununu Ekim ayı boyunca her pazar günü 14:00’te Bodrum Şehir Tiyatrosu Salonu’nda sahnelemeye devam edecek.

Ditto Akademi Ortakent’te, her yaştan çocuk, genç ve yetişkinlere tiyatro çerçevesinde, oyunculuk, diksiyon, şan, dans, sanat tarihi ve felsefesini de içeren zengin bir sanat eğitimi veriyor. Bunun yanı sıra bir özel tiyatro olarak faaliyetlerini yürütüyor.