Dodo Beach'te Yıkım Tekrar Başladı!

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile "Kesin Korunacak Hassas Alan" ilan edildikten sonra Bodrum Belediyesi ilgili birimleri tarafından hukuki işlemleri tamamlanan yapılaşmaların kaldırılmaya başlandığı Küdür Yarımadası'nda kalan son işletme olan Dodo Beach'te yıkım çalışmaları tekrar başlatıldı.

Dodo Beach'te Yıkım Tekrar Başladı!

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve sivil inisiyatiflerin gayretleri sonrasında Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile "kesin korunacak hassas alan" olarak tescil ve ilan edilen Yalıkavak Küdür Yarımadası’nın doğal haline kavuşması için başlatılan çalışmalarda sona gelindi. Nisan ayı sonralarında tahliye ve yıkım işlemlerin başlatıldığı ancak İdare Mahkemesinden alınan yürütmeyi durdurma kararı nedeniyle yıkım çalışmalarına ara verilen Dodo Beach için yasal süreç tamamlandı. 

Önceki gün sabah saatlerinden itibaren Belediye Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri gözetiminde, işletme sahipleri tarafından başlatılan çalışmalar sürüyor. 350 metrekaresi ahşap iskele olmak üzerek yaklaşık bir dönümlük alanda faaliyet gösteren plaj işletmesinin yıkım işlemlerinin yaklaşık 10 gün kadar süreceği ve akabinde bölgenin doğal görünüme kavuşturulması için çalışılacağı açıklandı.
 
Küdür ile ilgili kararın Resmi Gazete’de ilan edilmesiyle birlikte, bölgedeki beach’lerden bir diğeri şubat ayında kaldırılmıştı.