Doğa Yürüyüşünde Yaşamını Kaybetti!

Antalya'nın Finike ilçesindeki tarihi Likya Yolu'nda kayalıklardan düşüp ölen Tuna Dalkılıç, Bodrum’da toprağa verildi.

Doğa Yürüyüşünde Yaşamını Kaybetti!

Fransa'nın Ferney Voltaire şehrinde yaşayan ve Birleşmiş Milletlerde editör olarak çalışan 41 yaşındaki Tuna Dalkılıç, yoğun iş stresinden kurtulmak için pandemi öncesi Türkiye'ye ailesinin yanına geldi. Bodrum'da ailesinin yanında kalmaya başlayan Dalkılıç, pandemimin ortaya çıkmasıyla Fransa'ya dönemedi ve online çalışmaya devam etti. Bu sırada kamp ve doğa yürüyüşlerine yönelen Dalkılıç, bir süre önce önemli yürüyüş güzergahlarından olan Finike'ye gitti. 

Kamp yapıp, yürüyüşe çıkan Dalkılıç'tan yakınları 4 gündür haber alamadı. Bunun üzerine Selahattin Dalkılıç, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. İhbarla bölgede uzman ekipleri tarafından arama tarama çalışması başlatıldı. Ekipler arama yaparken 7 Haziran günü yaklaşık 800 metre derinlikteki bir dere yatağında ceset bulunduğu belirlendi. Olay yerine giden Finike Jandarma İlçe Komutanlığı ekipleri cesedin Tuna Dalkılıç'a ait olduğunu belirledi. Yapılan ilk incelemede Dalkılıç'ın kayalık bölgede dengesini yitirmesi sonucu yüksekten başının üstüne düşerek hayatını kaybettiği tespit edildi. Ceset bulunduğu yerden Finike İlçe Jandarma Komutanlığı ve Antalya'dan gelen İl jandarma komutanlığı JAK timi tarafından alınıp yaklaşık 800 metrelik yoldan ardından aşağı indirildi. Dalkılıç'ın cenazesi, kesin ölüm sebebinin tespiti için Antalya Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Tuna Dalkılıç'ın sosyal medya hesabından 27 Mayıs tarihinde Likya yolundaki yürüyüş esnasındaki bir fotoğrafını paylaştığı ortaya çıktı.

BABASI CENAZEYİ ALDI

Tuna Dalkılıç'ın cenazesini almak için babası Selahattin Dalkılıç, Antalya Adli Tıp Kurumu morguna gitti. Büyük üzüntü yaşayan Selahattin Dalkılıç'a teslim edilen Tuna Dalkılıç'ın cenazesi toprağa verilmek üzere Bodrum'a getirildi. 

Dalkılıç’ın cenazesi, dün Cuma namazına müteakip Bitez Gülsevim Rüştü Kaynak Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Bitez Mezarlığı’nda toprağa verildi.