Doğal Ürünler Bu Pazarda

Oasis Bodrum Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi, Bodrum ve çevresinde doğal üretim yapan birbirinden farklı üreticiler ile Doğal Ürünler Pazarı’nı ziyaretçileriyle buluşturuyor.

Doğal Ürünler Bu Pazarda

Oasis Bodrum Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi, Bodrum ve çevresinde doğal üretim yapan birbirinden farklı üreticiler ile Doğal Ürünler Pazarı’nı ziyaretçileriyle buluşturuyor.

Oasis Bodrum Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi, Bodrum’da ve çevre şehirlerde bulunan yerel üreticilere ait doğal ve organik ürünleri en lezzetli haliyle ziyaretçileriyle buluşturmaya devam ediyor. 8 – 9 Kasım tarihlerinde, 12.00-20.00 saatleri arasında, Oasis Sümbül Sokak’ta gerçekleşecek Doğal Ürünler Pazarı’nda zeytin, zeytinyağı, doğal reçel, tuz, kurutulmuş meyveler, doğal soslar, doğal bakım ürünleri, organik sebzeler, sürdürülebilir yaşam gereçleri gibi ürünler ziyaretçileriyle buluşuyor. 

Yiyeceklerin daha uzun süre dayanmasını sağlayan torbalarla pazarda yerini alan Aydeniz Ulufer, “Bir arkadaşımla kurduğumuz Less firmasında kendimizde bulduğumuz çözümleri başkalarına gösteriyoruz. Streç film ve buzdolabına alternatif balmumu, çam reçinesi ve Hindistan cevizi yağını organik sertifikalı kumaşa yedirerek bot torbaları yapıyoruz. İçine koyduğunuz ürünün en az 2 kat daha fazla dayanmasını sağlıyor. Mesela bir ekmeği bir haftadan daha fazla taze tutuyor. Ben içinde 4 haftadır üzüm bekletiyorum, dalı yeşil ve üzümlerin hala iri. Bu torbayı sıcak bir şeye temas ettirmemeniz gerekiyor. Çünkü balmumu eriyor. Soğuk su ve sabunla yıkayarak bir seneden daha fazla kullanabilirsiniz” dedi. 

Seren Ergüder isimli başka bir üretici ise “Seren’in Doğal Dünyası olarak ürünler üretiyorum. Fıstık ezmesi, marmelatlar ve atıştırmalıklarım var. Hiçbirinde şeker, gluten, katkı ve koruyucu yok. Tamamen doğal ürünler. Bunları, Bodrum’da üretiyoruz. Perakende satışımız yok, toptan veriyoruz. Festivallerde sunum yapıyoruz, tadım yaptırıyoruz. Kullandığımız hammaddelerin kalitesine önem veriyoruz” şeklinde konuştu.  

Kendi ürettiği doğal kozmetik ürünlerle pazara gelen Hazal Yanar da “Mumcular Tepecik’teki aileme ait çiftliğimiz var. Orada tıbbi bitkiler yetiştiriyoruz. Yetiştirdiğimiz bitkilerle saç ve bakım ürünleri üretiyoruz. Ürünlerimizin hiç birinde plastik şişe kullanmıyoruz. Saç kreminden şampuana kadar bütün ambalajların hepsi doğaya bıraksanız gübreye dönüşecek türde malzemeler. Şampuan ve saç kremlerimiz sabun gibi görünüyor ama sabun değil. Bizim amaçlarımızdan biri de plastik çöp artışına dikkat çekmek” ifadelerini kullandı. 

Doğal Ürünler Pazarı, yarın(Cumartesi) da devam edecek.