Doğalgaz'da Siyasi Polemik Sinyali!

Bodrum'a doğalgaz altyapısının gelmesi ile ilgili tartışmalar da siyasi polemik konusu olacak gibi görünüyor. AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, bakanlık nezdinde Bodrum’a doğalgaz getirme çalışmasının olmadığını, hatta Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in bu durumdan haberinin bile olmadığını iddia etti.

Doğalgaz'da Siyasi Polemik Sinyali!

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada bir süredir yürüttükleri temasların meyvesini verdiğini, Bodrum’un enerji ihtiyacını karşılayacak doğalgaz boru hattı çalışmalarının Enerji Bakanlığı'nca en kısa zamanda başlatılacağını duyurmuştu. İlçede önceki gün bir basın açıklaması yapan bir grup çevreci ise ilçeye doğalgaz gelmesine karşı çıkmışlardı. 

Bu gelişmeler yaşanırken AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, “Bodrum'a doğalgazı Bodrum Belediyesi mi getirecek?” diyerek yazılı bir açıklama yaptı. Gökmen, bakanlık nezdinde Bodrum’a doğalgaz getirme çalışmasının olmadığını, hatta Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in bu durumdan haberinin bile olmadığını iddia ettiği açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

“Bodrum Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aras, bir kaç gün önce "Bodrum'a Doğal Gaz Müjdesi" diyerek, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı'yla yaptığı görüşmeler sonucunda Bodrum'a doğal gaz geleceğini söylemişti. Ancak burada çok ciddi bir tuhaflık var! Zira Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez'in bu durumdan haberi yok! Bakanlıkta bu konuyla ilgili hiçbir çalışma yok! Acaba Sayın Ahmet Aras Bodrum açıklarında doğal gaz buldu da bizim mi haberimiz yok! Anlaşılan o ki Bodrum Belediyesi doğal gazı kendi getirecek. Nasıl olacaksa artık. Olmayan bir çalışmayı "müjde" olarak Bodrum'a sunan Sayın Ahmet Aras'a teşekkürlerimizi sunarız!”

Gökmen'in açıklamaları, Bodrum'da yaşayan birçok vatandaşın ısınma kalitesi ve maliyetleri açısından desteklediği, turizm sezonunun uzaması açısından da bölge ekonomisine katkısı olacağı düşünülen yatırımın daha şimdiden Ak Parti ve CHP arasında bir siyasi tartışma malzemesi haline geleceğinin ipuçlarını verdi. Başkan Aras'ın Gökmen'in açıklamalarına nasıl bir yanıt vereceği ise merakla bekleniyor.