Dolandırıcılık Suçlamasına 5 Gözaltı!

Bodrum’da konut kiralama ve inşaat işi yapan bir firmanın saadet zinciri yöntemiyle vatandaşları dolandırdığı iddiaları ile ilgili 5 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Dolandırıcılık Suçlamasına 5 Gözaltı!
Bodrum'da 80 Milyonluk Vurgun İddiası!

İddiaya göre, ilçede emlak kiralama ve inşaat işleri yaptığı öğrenilen bir firma, vatandaşlardan para toplayıp 15 günde 1, kardan pay vereceğini taahhüt etti. Vatandaşlardan 20 bin ila 150 bin TL para topladığı iddia edilen firma yetkilileri, bir süre ödemeleri düzenli yaptı. 

İlerleyen süreçte firma tarafından vatandaşlara herhangi bir ödeme yapılmamaya başlandı. Aylardır ödeme alamayan bazı vatandaşlar, soluğu savcılıkta aldı. Firma yetkilileri hakkında çok sayıda suç duyurusu yapıldı. 

GAZETECİLER HAKKINDA ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Mağdur olduklarını iddia eden vatandaşlar, yerel ve ulusal bazda yayın yapan medya organlarına ulaştı. Bunun üzerine olay, yerel ve ulusal basında yankı uyandırdı. Çıkan haberler üzerine vatandaşları dolandırdığı iddia edilen şahıslardan biri, Bodrum Kent TV’nin de aralarında olduğu bazı yayın organları hakkında emniyete giderek suç duyurusunda bulundu. 

Firmanın avukatı Atilla Kaan Komut da, Kent Haber'e bir tekzip metni yollayarak "Müvekkilin Bodrumda saadet zinciri adı altında asılsız surette; beyan edilen kişi ve tutarlarda, insanları dolandırmak kastıyla para topladığı iddiası doğru değildir. Müvekkil, kötü niyetli 3–5 kişi tarafından tehdit ve zorbalık sergilenerek yıpratılmaya çalışılmaktadır. İddialar tamamen asılsızdır." dedi. 

GÖZALTINA ALINDILAR!

Dolandırıcılık mağduru olduklarını iddia eden çok sayıda vatandaşın şikayeti üzerine Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Bu kapsamda firma yetkilisi, babası, annesi ve arkadaşı ile para trafiğini yönettiği ifade edilen bir şahıs polis tarafından gözaltına alındı. 

Gözaltındaki 5 şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.