Dövme Silme Mağduru Bir Genç Daha!

Bodrum’da kolundaki dövmeyi sildirmek için motosikletini satan 27 yaşındaki Mehmet Can Akarsu'nun kolunda kalan izler hayatını kararttı. Psikolojisinin bozulduğunu belirten Akarsu, yaz aylarında bile sürekli uzun kollu kıyafetler giymek zorunda kaldığını ifade etti.

Dövme Silme Mağduru Bir Genç Daha!

Bodrum'da yaşayan ve kuryecilik yapan 27 yaşındaki Mehmet Can Akarsu, 16 yaşında iken yaptırdığı dövmeleri sildirmek için bir estetik merkezi ile görüştü. 2017 yılında başlayan dövme sildirme operasyonu ise hüsranla bitti. 3 yıl boyunca acılar çekerek dövmesini sildirmek için uğraşan Akarsu'nun kolunda lekeler kaldı. 

Motosikletini satarak kolundaki dövmeleri sildirmek isteyen Akarsu, kolunda bulunan kesik izini de sildirmek istedi. Yapılan işlem sonucunda kolundaki kesik izi yeri yanık izine dönüştü. 3 yıl boyunca yapılan işlemlerin ardından bir türlü istediği sonucu alamayan Akarsu, merkez yetkilisi ve çalışanından şikayetçi oldu. Kolunu görenlerin ‘koluna ne oldu?’ sorularına maruz kaldığı için psikolojisi de bozulan Akar, kollarındaki dövmeleri sildirdiğine bin pişman olduğunu söyledi. 

“HESABINI KİM VERECEK?”

Mehmet Can Akarsu kolunun bu hale gelmesinin hesabını kimin vereceğini söyleyerek şöyle dedi:

"Kolumdaki dövmeleri 16 yaşındayken yaptırdım. Sonradan yaş ilerledikçe kötü bir görüntü olmaya başladı. Sildirmek istedim, çalıştığım yerlerde kötü izlenim vermemek için. 2017 yılında estetik merkezine gittim. Belli bir ücrette anlaştık. Kolumda bir dövme ve bir yara vardı. Yara izini kesip dikeceğim ip ince bir iz kalacak dedi. Dövmeli kısımda da hiç iz kalmayacak şekilde sileceğim dedi doktor. Sonra ben dövme sildirme seanslarına başladım" dedi.

“ÇOK ISTIRAP ÇEKTİM”

Sildirmek istediği dövmeler yüzünden çok acı çektiğini ifade eden Akarsu sözlerine şöyle devam etti:

"Kolumda, lazerle derimi yakarak bir işlem yaptılar. Sonra derimde baloncuklar oluştu. Yaralar çok kötü oldu, bayağı bir acı çektim, ıstırap çektim. Şu anda psikolojim bozuk bir şekilde ne zaman bir yere gitsem koluna ne oldu yandı mı? Diye soruyorlar ben de kedimi kötü hissediyorum. Hep uzun kollu gömlek giyiyorum. Kısa kollu giydiğim zaman hep sorularla karşılaştığım için hep uzun kollu kıyafetler giyiyorum. Lütfen dövme sildirmek isteyenler sildirmeden önce iyice araştırsınlar gittikleri estetik merkezlerini. Bu kolumun hesabını kim verecek, kolumda yanık gibi iz kaldı. Kezzap dökülmüş gibi duruyor. Dövme kalsaydı bu durumdan daha iyiydi.”

DÖVMELERİNİ SİLDİRMEK İÇİN MOTOSİKLETİNİ SATTTI 

Motosikletini satıp dövmelerinin sildirdiğini de sözlerine ekleyen Akarsu, "Bir tane motosikletim vardı onu satıp kolumdaki dövmeleri sildirmek istedim. Bu kolun hali ne olacak bilmiyorum. Ömrüm boyunca ben bu şekilde yaşamak zorunda bırakıldım. Geçecek mi, geçmeyecek mi bilmiyorum. Yüze 60 belki yüzde 70'miş anca geçebilir. Geçmeyebilir de, bunun bir garantisi de yok. 27 yaşındayım ortalama 3 yıldır ben bu ıstırabı bu acıyı çekiyorum" ifadelerini kullandı.

“İNSANLAR İLGİNÇ İLGİNÇ BAKIYOR”

Dövmelerin silinmesinin ardından kollarına insanların ilginç ilginç baktığını da söyleyen Akarsu sözlerini şöyle noktaladı:

"Şu anda insanlar bana ilginç ilginç bakıyor ve ben bu duruma çok üzülüyorum. Geçenlerde aynı estetik merkezine gittiğimiz haberlere çıkan bir arkadaşımı gördüm. Ben de anlatmak istedim ve başka arkadaşlarımızda var bu durumdan dolayı mağdur olan. O estetik merkezinde beraber yapmıştık işlemi. Başka mağdurlarında olmasını istemiyorum. Hukuksal olarak sürecimizi de başlatmış bulunuyoruz.”