Dövülüp Fuhuşa Zorlandığını İddia Etti!

Milas'ta iş görüşmesi için gittiği kişiler tarafından darp edildiğini ve cinsel saldırıya uğradığını iddia eden Sibel Y., hukuk mücadelesi başlattı. Sibel Y. kendisine saldıranların bir fuhuş çetesiyle bağlantılı olduğunu belirterek "Başka kadınları da kurtarmak istiyorum" dedi.

Dövülüp Fuhuşa Zorlandığını İddia Etti!

Gazete Duvar’da yer alan habere göre; geçen Mart ayında yaşanan olayda Milas’ta yaşamını sürdüren ve iş arayan Sibel Y. İsimli kadın, iş görüşmesinde tanıştığı Mutlu E. ve beraberindeki kişiler tarafından çalışacağı firmaya gidiyoruz denilerek bir çiftliğe götürüldü. 

Mağdur Sibel Y.'nin iddialarına göre götürüldüğü yerde içki sofrası hazırlandığını görünce “Böyle iş görüşmesi mi olur?” diyerek ayrılmak isteyen kadının telefonuna el konuldu, şiddet görerek zorla alıkonuldu. Çiftlikteki şahısların kendisi için pazarlık yaptığını söyleyen Sibel Y., gitmek istediğini söyleyince Mutlu E.’nin kolunu arkadan kıvırıp "Bu saatten sonra buradan dışarı çıkamazsın. Ancak benim istediklerimi yaptıktan sonra çıkarsın” dediğini, arkasından da dakikalarca darp edilip cinsel saldırıda bulunduğunu ifade etti. 

Sibel Y., "Darp ettiği sırada bayılmışım. Uyandığımda, 'Kalk üstünü giyin. Seni şimdi bir adama teslim edeceğim, senin tüm hayatın gidecek' dedi. 'Sen bana çok pahalıya mal oldun' dedi. Dışarı çıkınca ben o halde koşmaya başladım. Bir benzin istasyonu vardı oraya girdim. Orada çalışan çocuk 'Abla ne yapmışlar sana, bu ne hal?' dedi. Boğazında tırnak izi, kolum, bacaklarım her tarafım yara bere içinde. Bir akrabamız var avukat, işlerimizi takip eder Halil abi, onu aradım. O da 'Sakın üzerini yıkama, onların hepsi delil, sakın elini dahi yıkama' dedi. Saatlerce başlayan bir şiddet ve cinsel saldırıdan çıkmıştım aşırı derecede korkuyordum. Ne yapacağımı bilmiyordum" dedi. 

Ardından jandarmaya gittiğini ve şikayetçi olduğunu anlatan Sibel Y., şikayeti üzerine gözaltına alınan şahıslar hakkında yeterli hukuki soruşturma yürütülmediğini ve serbest bırakıldığını iddia ederek şunları söyledi;

"Saatler sonra Mutlu E.’yi gözaltına aldılar. Vücudumdaki darp izleri ve raporlara rağmen serbest bıraktılar. Diğer isimlerin de ifadelerini alıp bırakmışlar. Mutlu E. ifadesinde benimle sevgili olduğunu iddia etmiş. Asla öyle bir durum yok. Sonra ben 3 hafta kekeme kaldım, hafızamın yüzde 40'ını kaybetmiştim. İlaçlarla falan iyileştim, dosyamı almaya gittim savcılığa, düşünün kolum askıdaydı o halde gittim. Dosyaya yeni bir şey eklememişler. Doktor raporlarını koymuşlar, hastane raporlarını almışlar o kadar. Bomboş bir dosya. Tanığımı buldum, kamera kayıtları istedim. Bu Mutlu E.’ye sadece cinsel saldırıdan bir soruşturma açılmış ancak tutuklu değil. Hakkında bir iddianame dahi hazırlanmamış. Hep sürüncemede bırakılmış, bir suç duyurusundan öteye gitmemiş yetkililer. Milas’ta Ağır Ceza Mahkemesi olmadığı için dosyamı Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’na göndermişler. Orası da yetkisizlik kararı vermiş. Soruşturma evrakında yapılması gereken hiçbir şeyin yapılmadığını belirtmişler. Soruşturmaya dair, görüntü bulmak, kanıtları toplamak gibi işlemlerin zaten Milas’ta yapılmaması üzerine Bodrum Savcılığı “Bu eksikleri tamamlayın” diyor."

Bahse konu şahıslar tarafından tehdit edildiğini de öne süren Sibel Y., "Farklı farklı numaralardan beni arayıp tehdit ediyorlar. Savcılığa gittim. Mutlu E. hakkında kadın satmaktan suç duyurusu yapmak istiyorum. Sürekli travma yaşıyorum. Yaralarım daha yeni yeni iyileşti. Kolum biraz daha düzeldi. Yaşadığım kenti değiştirdim. Korkuyorum beni bulurlarsa öldürürler ama yeminim de var bunların peşini bırakmayacağım. Canımı bu dava uğruna harcayacağımı da bilsem geri adım atmam ve diğer kızların da kaçını da kurtarabilirsem kurtaracağım. Hukuk çalışıyorum, yasaları öğrenmeye çalışıyorum. Kendi davamın peşine kendim düştüm. Kadınları seks işçiliğine zorlamaktan geçtim darp raporu var, darp izleri var, yine de bu adamı tutuklamıyorlar. Tüm kamuoyuna sesleniyorum. Kadın haklarını savunan örgütlere, kadınlara, erkeklere, tüm sivil toplum örgütlerine, beni yalnız bırakmayın. Sesimi duyun."

Haberde Sibel Y.'nin avukatı Eren Keskin de yaşanan olayla ilgili şu bilgileri paylaştı:

"Bodrum Savcısı’nın 'Yetkisizlik Kararı' var. Tekrar Milas’a göndermiş. Aslında "Araştırmanı yap, dosyayı bana öyle gönder" diyor. Güzel bir şey yapmış. Savcının tespitleri doğru. Dosyada çok ciddi eksiklikler var. Milas gibi bir yerde böyle bir çete var, bana göre suç örgütü. Bizim başvurucumuz dışında başka mağdurlar da var. Bu kişilere kendisi ulaşmış. Bodrum Savcılığı’nın ileri sürdüğü taleplerin yerine getirilmesini ve acilen tutuklanmasını istiyoruz. Davanın da açılmasını istiyoruz. Gördüğünüz gibi olayda mağdur kadın savcı gibi çalışıyor. Biz herkesi göreve davet ediyoruz."