Dramalı İkinci Şubesini Marina'da Açtı...

Ataman ailesi tarafından Bodrum'un Ortakent mahallesinde geçtiğimiz yıl açılan Dramalı Restorant'ın farklı konseptteki ikinci şubesi Bodrum Marina'da faaliyete girdi.

Ataman ailesi tarafından Bodrum'un Ortakent mahallesinde geçtiğimiz yıl açılan Dramalı Restorant'ın farklı konseptteki ikinci şubesi Bodrum Marina'da faaliyete girdi.

Ortakent'te geçtiğimiz yıl ilk restoranlarını açan Ataman ailesi, 1 yıl aradan sonra Bodrum Marina'da farklı bir konsept ile ikinci şubelerini açtı. Hizmet kalitesi, ambiansı ve fiyat politikası ile ilk yılında büyük bir popülarite kazanan Dramalı'nın, Eskiçeşme Mahallesi Neyzen Teyfik Caddesi Danacı Sokakta hizmete giren ikinci şubesinin açılışına Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, ünlü sanatçılar Suat Suna, İpek Acar ve Bülent Özdemir, Dramalı'nın kurucu ortakları Celal ve Mustafa Ataman ile çok sayıda davetli katıldı. Davetlilerin canlı müzik eşliğinde hoş vakit geçirdiği törende, restoranın açılış kurdelasını Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon birlikte kesti.

Açılışta Kent Haber'e bir açıklama yapan Dramalı Wine House kurucu ortağı Mustafa Ataman, "Bugün ailecek Bodrumlular ile birlikte ilkinci şubemizi açmanın gururunu yaşıyoruz. Bu şubemizdeki konseptimiz şarap, jazz ve et üzerine devam edecek. Bodrum'a faydalı olabilmenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Bundan sonraki hedefimiz daha başka konseptler ile devam edecektir Bodrum'un içinde. Bodrum halkına hizmet ve Bodrum sevdalısı olmak en önem verdiğimiz şey" dedi. 

İşletme ortaklarından Celal Ataman ise "20 yıldan bu yana Bodrum'da yaşıyoruz. Fakat ticari hayatımızı İstanbul'da idame ettirmekteyiz. Dolayısı ile Bodrum'un bazı eksikliklerini gördük ve böyle bir atılım yapalım dedik. Ortakent Yahşi'de ilk restoranımızı açtık. Bayağı da başarılı olduk, çevre halkı ve Bodrumlular sahiplendi. Bu da bize güç kattı. Bu ekonomik koşullarda, Bodrum Ticaret Odası Başkanı sayın Mahmut Serdar Kocadon'un da dediği gibi risk olarak kabul ettiler ama biz 45 yıllık ticari hayatımızda bunu bir risk olarak görmedik. Bodrum'un böyle bir mekana ihtiyacı olduğunu düşünerek motive olduk. Ailece işletmemiz de önemli bir unsur. Yarımada'da bu tür mekanlara ihtiyacı olan bir kaç yer daha var. Nasip olursa ilerki zamanlarda onları da devreye sokacağız" dedi. 

Restoranın yaz kış açık olacağını da sözlerine ekleyen Ataman, "Konsept uygun ve talep yoğunluğu var. O yüzden yaz kış açık olacak. Konum olarak da yöre halkı ve İstanbul'dan gelenler açısından bu tarafa doğru bir akış var. Allah sağlık verirse üçüncüyü de açacağız" diye konuştu.