DRONE İHLALİ GÖRÜNTÜLEDİ, POLİS CEZAYI YAZDI

Bodrum’da polisin havadan drone ile yaptığı denetimlerde trafik kurallarına uymayan...

DRONE İHLALİ GÖRÜNTÜLEDİ, POLİS CEZAYI YAZDI
Bodrum’da polisin havadan drone ile yaptığı denetimlerde trafik kurallarına uymayan sürücülere ceza kesildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde başlattığı "Trafik Kazalarını Önleme Planı" çerçevesinde gerçekleştirdiği drone destekli uygulamalara devam ediyor.

Bodrum’da havadan drone ile çekim yapan trafik polisleri emniyet kemeri takmayan, cep telefonu ile konuşan sürücülere ceza yazdı. Birçok sürücü cezalara itiraz ederek emniyet kemerim takılıydı derken, görüntüleri izletilen sürücüler neye uğradıklarını şaşırdı.

TRAFİK UYGULAMASINI GÖREN EMNİYET KEMERİNE SARILDI

Uzaktan uygulamayı gören bazı sürücüler ise emniyet kemerlerini takarak uygulama noktasından geçeceklerini sandı. Uyanık sürücülerin görüntülerini çeken drone sayesinde hatalı solama, cep telefonuyla konuşma, emniyet kemeri takmama, makas atma gibi ihlallerden dolayı birçok sürücü ceza yedi. Trafik uygulamasını 100 metre öteden gören bazı sürücüler emniyet kemerini takarak trafik polislerini kandırmak istedi. Drone sayesinden sürücülerin polisleri görüp emniyet kemeri taktığı ortaya çıktı.

Uygulama esnasında bir sürücünün cep telefonu ile konuştuğu tespit edilince trafik polislerince durduruldu. Cep telefonu ile konuşmaya devam eden sürücü, trafik polisinin uyarmasına rağmen konuşmasına devam etti. 5 dakika boyunca telefonla konuşmaya devam eden sürücü, daha sonra niye beni durdurdunuz diyerek tepki gösterdi. Polisler ise trafikte seyir halindeyken cep telefonu ile konuşmanın yasak olduğunu söyleyerek cezai işlem uyguladı.