Dünya Şampiyonası Öncesi Görücüye Çıkacaklar

Geçen Haziran ayında Türkiye Şampiyonu olan Bodrum Dans Kulübü sporcuları, “Modern Dans Milli Takımı” olarak Polonya’da Dünya Şampiyonası’na katılacak.

Dünya Şampiyonası Öncesi Görücüye Çıkacaklar

Geçen Haziran ayında Türkiye Şampiyonu olan Bodrum Dans Kulübü sporcuları, “Modern Dans Milli Takımı” olarak Polonya’da Dünya Şampiyonası’na katılacak. Takımın hazırladığı koreografiler bugün Bodrum’da görücüye çıkacak. 

İstanbul'da Haziran ayında düzenlenen Türkiye Modern Dans Şampiyonasında altı kategoride birincilik alarak Türkiye Şampiyonu olan Bodrum Dans Kulübü’nün genç ve çocuk dansçıları, “Modern Dans Milli Takımı”nı oluşturdu. 4 ay süren hazırlıklarının ardından Dünya Şampiyonası için 29 Kasım Cuma akşamı Bodrum'dan ayrılıyor.

1-4 Aralık 2019 tarihleri arasında Polonya'da yapılacak Dünya Modern Dans Şampiyonasına Türk Milli Takımı olarak katılacak minik dansçılarımız, 2 bin dansçıya karşı Türk forması ile şanslarını deneyecek.

7 solo, 5 duo, 5 grup ve 2 formasyon olmak üzere toplam 19 koreografi ile yarışacak milli sporcular, ayrılış öncesinde hazırladıkları koreografileri Bodrumlular ile paylaşacak. 

Bodrum Dans Kulübü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“26 Kasım Salı akşamı saat 20.00 de Herodot Kültür Merkezinde halka açık ve ücretsiz düzenlediğimiz gecede, yeni kostümleri ile 4 ayda hazırladığımız 19 koreografiyi basına ve halka tanıtacağız. 32 sporcu, 3 idareci ve 19 sporcu velisi olmak üzere 54 kişiden oluşan "Modern Dans Türk Milli Takımımızın" gösterisine tüm halkımız davetlidir.”