DURMUŞ ALİ ÖZTÜRK YİNE SERT KONUŞTU !

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Örgütünce 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kapsamında...

DURMUŞ ALİ ÖZTÜRK YİNE SERT KONUŞTU !
Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Örgütünce 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kapsamında bir basın açıklaması yapıldı.

Basın açıklamasında, CHP İlçe Başkanı Durmuş Ali Öztürk, Partinin kadın kolları yönetimi ile partinin kadın üyeleri yer aldı. CHP İlçe Kadın kollarının açıklamasından önce söz alan CHP İlçe Başkanı Durmuş Ali Öztürk çok sert konuştu.

Öztürk, toplantıda yaptığı açıklamada, "13 Haziran'da bu ülke artık Cumhuriyete nanik yapan katiller sürüsünün yaşadığı bir ülke olmaktan çıkacaktır" diyerek şunları söyledi;

"Emekçi kadınlar gününde bir kadını kamuoyuna hatırlatmak istiyorum. Gonca Kuriş diye bir feminist yazar vardı, hunharca katledildi, domuz bağı ile katledildi. Onu katledenler bugün Cumhuriyete nanik yapar gibi yurtdışından mektup göndermişler. Hürriyet gazetesinde mektupları yayınladı. Ülkemizin geldiği durumu bundan daha iyi özetleyecek, açıklayacak herhalde bundan daha iyi manzara yoktur diye düşünüyorum. Cumhuriyet'in kadınları dimdik ayakta, Cumhuriyetin kadınlarıyla bu karanlık günler son bulacaktır, CHP halkın iktidarı Cumhuriyetin kadınlarıyla kurulacaktır. Bundan en ufak bir kuşku duymuyorum. Cumhuriyet'in kadınları ayağa kalktığı zaman bu haramiler kaçacak delik arayacaktır. 13 Haziran'da bu ülke artık Cumhuriyete nanik yapan katiller sürüsünün yaşadığı bir ülke olmaktan çıkacaktır " dedi.

Öztürk'ün açıklamasının ardından konuşan CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Saime Demirtaş, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

"Günümüzde bütün dünya ülkelerinde bu günün kabul edilmesi sembolik olarak kutlanmasına rağmen, toplumsal yaşam içerisinde kadının yeterli söz hakkına sahip olmaması ekonomik, sosyal ve siyasal olguların içinde aktif rol oynaması, kadın üzerinde sürdürülen çifte standardın sürdüğünün göstergeleridir. Bugün kadının dünyadaki yeri ve konumuna baktığınızda ortaya şöyle bir tablo çıkmaktadır. Kadına karşı şiddet en yaygın suç olmasının yanı sıra, aynı zamanda en az cezalandırılan suçtur. Milyonlarca kadın ya doğar doğmaz sadece kadın kimlikleri sebebiyle öldürülmüş olmaları, veya erkek kardeşleri ile eşit yaşam şartlarına ve gıda alımına sahip olamadıkları için hayatlarını kaybetmiş olmaları sebebiyle resmi kayıtlarda kayıp gözükmektedir."