DUYARLILIK PLAKETİ

Bitez Belediyesi'nce, ''çevreye duyarlı ve hijyen konusunda örnek'' iki işletmenin...

DUYARLILIK PLAKETİ

Bitez Belediyesi'nce, ''çevreye duyarlı ve hijyen konusunda örnek'' iki işletmenin yetkililerine plaket verildi. Bitez Belediyesi tarafından kurulan komisyon, "Çevre Haftası" etkinlikleri kapsamında Bitez'de 'çevreye duyarlı ve hijyen' konusunda örnek olan'' iki işletme belirledi.

Komisyonun tespit ettiği ''Hakalan Kasap'' ile ''Ambrossia Otel'' yetkilerine, her iki işletmede düzenlenen törenlerle plaket verildi.

Bitez Belediye Başkanı Remzi Güngör, Bitez'de esnafın sürekli denetlendiğini ve gerekli uyarıların yapıldığını söyledi. Güngör, ''Bundan sonra da esnafla ilgili değerlendirmelerimiz devam edecek. Çevreye duyarlı, hijyen konusunda başarılı işletmeleri ödüllendirirken, bu hususlara uymayan esnafa da gerekli uyarıları yapacağız'' dedi.

Hakalan Kasap'ın sahibi 73 yaşındaki Mahmut Hakalan, 24 yıldır kasaplık yaptığını ve işindeki başarısının hijyen konusunda duyarlı olmaya borçlu olduğunu söyledi.

Ambrossia Otel Müdürü Halil Asil Eltem ise otel bünyesinde bulunan arıtma tesisinden çıkan suyu, otelin bahçesinde bulunan çimlerin sulanmasında kullandıklarını ifade ederek, ''Otel olarak hijyen ve çevre kirliliği konusunda gerekli tüm çalışmaları yapıyoruz'' diye konuştu.