EBA Destek Noktaları Faaliyette

Bodrum’da öğrencilere uzaktan eğitim erişimi sağlamak için bütün okullarda EBA Destek Noktaları faaliyete geçti.

EBA Destek Noktaları Faaliyette

Uzaktan eğitim erişimine giriş imkanı olmayan ya da giriş yapmakta zorlanan öğrenciler için Bodrum’daki bütün okullarda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, EBA Destek Noktaları kuruldu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz, Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu’nda EBA Destek noktası açılışını Şube Müdürleri Maral Takeş, Mesut Topaloğlu ve Şafak Zini ile gerçekleştirdi. Açılışın ardından kısa bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz, şunları söyledi:

"2020-2021 eğitim ve öğretim yılı 31.08.2020 tarihi itibariyle uzaktan eğitim sistemiyle başladı. Uzaktan eğitimler EBA ve TRT EBA TV üzerinden verilmeye devam ediyor. İlçemizde uzaktan eğitime giriş imkanı olmayan ya da giriş yapmakta zorlanan öğrencilere yönelik olarak Bakanlığımızın talimatıyla, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından EBA Destek Noktaları çalışması başlatıldı. Okullarımızda gerekli tüm altyapı çalışmaları günler öncesinden tamamlandı. Bugün itibariyle faaliyete geçen destek noktasına öğrencileri sosyal mesafe kurallarına göre almaya başlayacağız. EBA Destek Noktasına giriş ve çıkışlar; öğrencilerin sınıf seviyelerine uygun, birbirleriyle çakışmayacak ve yığılma olmayacak şekilde planlanmaktadır. Yapılan bu çalışmayla, evlerinden EBA'ya giriş imkanı olmayan tüm öğrenciler evlerine en yakın okullarda, okul idarelerinin hazırladığı program dahilinde uzaktan eğitimlerine devam etmeleri sağlanacak” dedi.