Efsane Başkan Bodrum'da Vefat Etti!

Ankara'nın Çankaya ilçesi eski Belediye Başkanı M. Doğan Taşdelen, Bodrum'da hayatını kaybetti.

Efsane Başkan Bodrum'da Vefat Etti!

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in de babası olan, Çankaya eski Belediye Başkanı 71 yaşındaki Mehmet Doğan Taşdelen, Yalıkavak Geriş’te yaşamını yitirdi. Geriş Mahallesi’nde bir sitede ikamet eden Taşdelen, sabah saatlerinde yürüyüş yapmak ve denize girmek için sahile gitti. 

Bu esnada fenalaşan Taşdelen, çevredeki şahısların ihbarı üzerine ambulansa alınarak Acıbadem Hastanesi’ne kaldırıldı. Doğan Taşdelen, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Doğan Taşdelen’in cenazesi, ön otopsi yapılmak üzere Acıbadem Hastanesi morguna kaldırıldı. 

Doğan Taşdelen’in şeker, yüksek tansiyon ve kalp rahatsızlıklarının olduğu belirtildi. Haberi sosyal medya hesabından paylaşan CHP’li Barış Yarkadaş “Çankaya eski Belediye Başkanı CHP’li Doğan Taşdelen’i kaybettik. Taşdelen, Bodrum’da yaptığı tatil esnasında hayata veda etti. CHP Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in babası Doğan Taşdelen’e Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi.

Babasının ölüm haberini alan Taşdelen de hastaneye gelerek yetkililerden bilgi aldı. Alper Taşdelen, hastanede kendisini yalnız bırakmayan siyaset ve iş dünyasından çok sayıda kişinin taziyelerini kabul etti. Hastanenin morgundan alınan Taşdelen'in cenazesi, Milas-Bodrum Havalimanı'na inen özel uçakla defnedilmek üzere Ankara'ya gönderildi.