EFSANE VOLEYBOLCU TOPRAĞA VERİLDİ

Voleybolda Eczacıbaşı Kulübü'nde elde ettiği başarılarla efsane haline gelen ve...

EFSANE VOLEYBOLCU TOPRAĞA VERİLDİ
Voleybolda Eczacıbaşı Kulübü'nde elde ettiği başarılarla efsane haline gelen ve geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden eski milli voleybolcu Oktay Kökden, Bodrum'da toprağa verildi.

Eczacıbaşı Erkek Voleybol Takımı'nın eski kaptanlarından ve eski antrenörlerinden Oktay Kökden için Bodrum Gölköy'deki Feyzullah Oğlu Arif Korkmaz Camisi'nde tören düzenlendi. Törende, Kökden'in Türk Bayrağı'na sarılı tabutu önünde dualar okundu. Kökden’in cenazesi, ikindi namazının ardından Gölköy Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Kökden'in eski takım arkadaşlarından İlhan Çetinkaya, muhabirimize, Kökden ile 1972-1976 yılları arasında Eczacıbaşı Kulübü'nde beraber Voleybol oynadıklarını anlattı. Kökden ile Milli Takım'da da birlikte forma giydiklerini ifade eden Çetinkaya eski dostu için şunları söyledi;

''Kendisi çok düzgün bir insandı, başarılı bir sporcuydu. Hiçbir zaman çizgisini bozmadı. Sadece sporculuğuyla değil iş hayatında da başarılı bir yöneticiydi. Maalesef kaybettik'' diye konuştu.

Kökden'in iş arkadaşlarından Akın Dinksoy ise Kökden'in başarılı bir sporcu ve yönetici olduğunu, ölümünden büyük üzüntü duyduğunu kaydetti. Cenaze törenine Kökden'in eşi Nur Kökden, oğlu Okay Kökden, yakınları ve arkadaşları katıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Eczacıbaşı Spor Kulübü'nden törene çelenk gönderildi.

Afyon'da 1946 yılında dünyaya gelen ve voleybola Adana Karataş'ta başlayan Oktay Kökden, 1967-69 sezonlarında İstanbul Rasimpaşa'da oynadıktan sonra Eczacıbaşı'na transfer oldu. 1971-72 sezonunda takımın kaptanlığını üstlenen ve 9 sezon bu görevi devam ettiren Kökden, 4 lig şampiyonluğu, 5 Spor Bakanlığı Kupası ve 1 Avrupa üçüncülüğü yaşadı. Kökden, 121 kez milli formayı giyerek uluslararası alanda Türkiye'yi temsil etti.