EGE'DEKİ 5,2'LİK DEPREM MUĞLAYI DA SALLADI!

Ege Denizi'nde merkez üssü Muğla'nın Datça İlçesi açıkları olan, Richter ölçeğine...

EGE'DEKİ 5,2'LİK DEPREM MUĞLAYI DA SALLADI!
Ege Denizi'nde merkez üssü Muğla'nın Datça İlçesi açıkları olan, Richter ölçeğine göre 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, Akdeniz ve Ege Bölgesi kıyı şeridinde de hissedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Bilgilendirme Servisi verilerine göre, bugün saat 23.57'de merkez üssü Ege Denizi olan Muğla'nın Datça İlçesi açıklarında 5.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Antalya, Muğla, Aydın ve İzmir'de de hissedilen depremde ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmadı.
Deprem kısa süreli endişeye neden oldu.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise merkez üssünü Akdeniz'de Oniki Adalar olarak belirlediği depremin büyüklüğünü 5.4 olarak açıkladı.

Öte yandan merkez üssü Ege Denizi açıkları olan 5.2 büyüklüğündeki depremin şiddetli hissedildiği Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde çok sayıda kişi sarsıntı ile birlikte sokağa çıktı. Yerin 83.3 kilometre derinliğinde meydana geldiği belirlenen ve yaklaşık 5 saniye süren sarsıntıyı hisseden vatandaşlar apartmanlardan ve iş yerlerinden sokağa çıkarak bekledi.

Manav Serkan Yüzügüldü, "Çok fena sallandık. Dükkanımı kapatırken kapı elimde sallandı" dedi. Depremi hissederek evinden çıkan Melahat Akgüz ise, "Sarsıntı kısaydı ama korkuttu, hemen dışarı çıktık" dedi. Yaşanan kısa süreli sarsıntı nedeniyle can kaybı ve yaralanma yaşanmadı.

Sosyal medyadan depremle ilgili yorumlar yazan yüzlerce vatandaş ise depremin Bodrum dışında birçok ilçeden hissedildiği bilgisini paylaştı.