Eğitim İçin İşbirliği Yaptılar

Begonvil Kadın Girişimi Kooperatifi, kız çocuklarının eğitimlerine katkı vermek için Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği(ÇYDD) Bodrum Şubesi ile bir işbirliği sözleşmesi imzaladı. Kooperatifte üretilen dokumalardan elde edilen gelirin bir kısmı, kız çocuklarına burs verilmek üzere ÇYDD’ye aktarılacak.

Eğitim İçin İşbirliği Yaptılar

Begonvil Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı'ndan aldığı hibe desteği ile yüzde 100 pamuk ipliğinden ürettiği geleneksel Muğla dokumalarının üretiminde kadınlara iş imkanı yaratırken, ürünlerin satışından elde ettiği gelirle kız çocuklarının eğitimi için de destek olmak üzere Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile işbirliği sözleşmesi imzaladı.

ÇYDD Bodrum Şube Başkanı Meral Saraçbaşı, yaptığı açıklamada “Birlikte yapacağımız çalışmaların ve bundan sonra birlikte yürüyeceğimiz yolun imzasını attık. İşbirliği sözleşmesi imzaladık. Kadınların el emeğini değerlendirmek, onların bütçelerine katkıda bulunmak amacıyla yapılan bu çalışmada dernek olarak her zaman kooperatifin yanında yer alacağız.” dedi.

Begonvil Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkan Yardımcısı Fulya Arıkan ise, “Bu proje, ‘geleneğimiz geleceğimiz olsun’ denilerek geleneksel Bodrum dokumalarının geleceğe taşınma çalışmasıdır. Buradan elde edilecek, bu dokumalardan elde edeceğimiz gelirin bir kısmını da Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği(ÇYDD) Bodrum Şubesi’ne, kız çocuklarının eğitimi için bağışlayacağız. Kız çocuklarına hep birlikte bir dokunuş yapmak istiyoruz. Çünkü onlar bizim geleceğimiz. Kadınlar eğitimli olursa gelecek çok parlak olacaktır. Buradan hem ÇYDD Bodrum Şubesi’ne, hem de Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı'na çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.