Eğitim Sen’den 8 Mart Atölyesi

Eğitim Sen Bodrum Temsilciliği 8 Mart için bir atölye çalışması yaptı. Etkinlikte, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde saat 17.30’da Bodrum Belediyesi önünde yapılacak basın açıklamasına da çağrı yapıldı.

Eğitim Sen’den 8 Mart Atölyesi

Eğitim Sen Bodrum Temsilciliği 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü yaklaşırken atölye çalışması yaptı. Eğitim Sen Şube binasında yapılan atölye çalışması ardından basın açıklaması düzenlendi. Açıklamayı Eğitim Sen Kadın Sekreteri Ada Köse okudu. Konuşmasında 8 Mart günü saat 17.30’da Bodrum Belediyesi önünde yapılacak basın açıklamasına çağrı yapan Köse, "Birbirimizin direncinden çiçeklendiğimiz günler için, eşit işe eşit ücret talebimiz için, cinsiyetçi eğitime hayır demek için, ücretsiz eğitim, sağlık hakkı için, İstanbul Sözleşmesinin amasız fakatsız etkin şekilde uygulanması talebimiz için alanlarda olacağız" dedi.

"HAYATLARIMIZDAN VE HAKLARIMIZDAN VAZGECMEYECEĞİZ"

Ayrıca kadın dayanışma merkezi ve sığınak taleplerini de yineleyen Köse, "Her belde de her iş yerinde ulaşılabilir ücretsiz 24 saat hizmet verebilecek kreş, etüt merkezi, Bodrum'da yaşlı bakım evi açılması talebimiz için de alanda olacağız" diye konuştu.

Kadınların, çocukların kazanılmış haklarına yönelik tartışmaların son bulması için yaşam haklarından, eşit ve özgür bir dünya taleplerinden vazgeçmeyeceklerini dile getiren Köse, "İstanbul Sözleşmesi'nden vazgeçmiyoruz demek için alanlardayız. Haklarımızdan da hayatlarımızdan da asla vazgeçmeyeceğiz" dedi.