Eğitimde İyi Örnekler Paylaşıldı

Eğitimde Yenilikler ve Yapay Zeka Etkileri konulu sempozyum, TED Bodrum Koleji’nde gerçekleştirildi.

Eğitimde İyi Örnekler Paylaşıldı

TED Bodrum Koleji ile Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde, eğitimin bugünü ve geleceğini öğretmenlerin bakış açısıyla mercek altına almak, yapay zekanın eğitim-öğretim süreçlerinde kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla gerçekleştirilen sempozyumda, eğitimde iyi örnekler içeren projeler eğitimciler arasında karşılıklı olarak paylaşıldı.

Yurt genelinden 300’den fazla eğitimcinin katıldığı etkinliğin açılış törenine Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz ve TED Bodrum Koleji Genel Koordinatörü Meryem Ebrem konuşmalarıyla katıldı.

Büyük bir fedakarlıkla çalışan ve son dönemlerde eğitim çalışanlarına yönelik artan şiddeti kınayarak sözlerine başlayan Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Arslan Korkmaz, sempozyumun ana konusu olan yapay zeka teknolojilerinin öğrencilerin ve öğretmenlerin deneyimlerini iyileştirebileceğine değinerek bu konudaki iyi örneklerin paylaşımının önemini vurguladı.

Açılış sonrası tüm gün süren ve 3 oturumda gerçekleşen sempozyumda; yapay zeka temelli öğrenme, eğitimde kullanılabilecek yapay zeka araçları, derslere entegrasyonu ve öğrenci katılımına etkisi gibi içeriklerin yer aldığı 33 iyi örnek paylaşıldı.

Paylaşımların ardından Türk Eğitim Derneği Genel Müdürü Prof Dr. Fatma Bıkmaz konferans salonunda eğitimcilerle bir araya geldi. Konuşmasında; eğitimde yapay zeka kullanımının yaygın olduğu ülkelerden örnekler veren Bıkmaz, bu teknolojinin faydalarının yanı sıra etik hususlara da vurgu yaparak; yapay zeka teknolojisinin eğitimcilerin yerini almak yerine onları tamamlayacak şekilde kullanılması gerektiğinin altını çizdi.