Ekim Doluluk Ortalaması Yüzde 50

Yoğun bir yaz sezonu geçiren Bodrum’daki turizmciler, sezonun Ekim ayına sarkmasından memnun. Kimi otellerde doluluk oranlarının yüzde 50 seviyelerinde olduğu öğrenildi.

Ekim Doluluk Ortalaması Yüzde 50

Bodrum'da geçen birkaç seneye göre yoğun geçen yaz sezonundan ardından, Ekim ayında gelen sarı yaz da turizmcilerin yüzünü güldürüyor. Oda satışlarının yanı sıra otellerde bulunan özel villaların da oldukça rağbet gördüğü öğrenildi. Yaz sezonunda yüzde 90 üzerinde doluluk oranını yakalayan oteller, Eylül ayında yüzde 70 doluluk oranı Ekim ayında ise yüzde 50'ye ulaşan doluluk oranları ile sezon sonuna yaklaşırken, bu durum hem turizmcinin hem de esnafın yüzünü güldürdü.

Doora Otel Genel Müdürü turizmci Attila Doğancı yaz sezonunun çok iyi geçtiğini belirterek "Haziran, Temmuz ve Ağustos iyi geçti. Onunla birlikte Eylül ayında da çok doluyduk. Yüzde 97.8 oranında bir dolulukla kapattık. Bu seneki sezon kötü veya iyi diyemeyiz çünkü çok iyiydi. Ekim ayına girmemize rağmen yüzde 42'lik dolulukla gitmekteyiz. Biz Dora Bodrum Otel olarak yaz kış açık olduğumuz için şuan da beklenti yüzde 30 ve 40 arasında gitmesi. Bizim otelimiz üst segment bir tesis. Biz çoğunlukta Rus, Duabi, Katar, Almanya ve İngiliz pazarından hareket ettik. Otel bölümündeki konaklama birimlerimiz ve villa birimlerimiz bütün sezon boyunca full gitti. Birçok otel rezidans şekline dönmeye başladılar. Her şey dahilin Türkiye'ye getirilmesi çok büyük bir yanlıştı. He şey dahil sistemi ciddi bir krize neden olmuştur. Otellerin oda kahvaltı ve yarım pansiyon şeklinde hareket etmesi gerekiyor" dedi.