“EKLİSİA KLASİKS” SERİYİ BAŞLATTI

Gümüşlük Eklisia’da, başarılı geçen ve gerek yerel gerek ulusal basında çok...

“EKLİSİA KLASİKS” SERİYİ BAŞLATTI
Gümüşlük Eklisia’da, başarılı geçen ve gerek yerel gerek ulusal basında çok ses getiren 6. Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nin ardından, kış aylarında da, Bodrum’un kültürel ajandasına renk katacak bir klasik müzik konseri gerçekleşti.

Bodrumlu ve bayram tatili için Bodrum’da bulunan müzikseverler, 29 Kasım Pazar günü, viyolonselde Özgür Elgün ve piyanoda Eren Levendoğlu ile unutulmaz bir klasik müzik gecesi yaşadılar.
İkilinin Eklisia’daki bu konseri, Adnan Menderes Üniversitesi Atatürk Kongre Merkezi Meandros Salonu ve Nazilli Belediyesi Tiyatro Salonu’nda verdikleri iki konserin ardından serinin üçüncü konseri oldu.

Bu keyifli viyolonsel ve piyano resitalini Gümüşlük’teki tarihi kilise Eklisia’nın büyülü ortamında dinlemek üzere Gümüşlük Eklisia’ya gelen müzikseverler keyifli dakikalar geçirdiler.

Festival mekanı Eklisia’da bulunan kalıcı piyanoya da bağlı olarak, bu yıl ilk kez, Bodrum’un artan kış nüfusu dikkate alınarak, mevsim boyunca böyle klasik müzik konserlerinin verilmesi planlanıyor.