Ekolojik Tarım Eğitimi Verilecek

Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI )Bodrum Şubesi, Creartive şirketinin ana sponsorluğunda Karaoklar Çiftliği ile birlikte bir eğitim düzenliyor.

Bodrum’da “Geleceğe Tohum At” projesi kapsamında ekolojik tarım eğitimi verilecek. 

Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI )Bodrum Şubesi, Creartive şirketinin ana sponsorluğunda Karaoklar Çiftliği ile birlikte bir eğitim düzenliyor. Bodrum Ticaret Odasının destekleri ile 3 Mayıs Cuma günü 13.30'da gerçekleşecek seminerde Karaoklar Çiftliği müdürü Orhan Aztekin konuşmacı olarak katılacak. 

JCI Bodrum tarafından yürütülen “Geleceğe Tohum At projesi kapsamında ücretsiz olarak gerçekleştirilecek tarım eğitiminde ekolojik tarım, ihtiyaç ve analizler konusunda bilgiler aktarılacak. 

Eğitim hakkında Kent Haber’e bilgiler veren JCI Bodrum 2019 Şube Başkanı Aslı Mercan, “3 Mayıs Cuma günü Bodrum Ticaret Odasında gerçekleştireceğimiz "Geleceğe Tohum At" projemiz öncelikle geniş kapsamlı bir proje. Bir ekonomik istihdam projesi aslında. Projenin fikir babası ve ana sponsoru  olan Creartive şirketi sahibi Sayın Ali Kansu. Karaoklar Çiftliği’nin mentörlüğünde  ekolojik tarım nasıl olur nelere dikkat edilmeli ve bu süreçte yaşanacak senaryolar ile ilgili tüm soru işaretlerini giderecek bir eğitim planladık. Projenin çıkış amacı yok olmakta olan ata tohumunu korumak ve çoğaltmak ama bu süreçte bodrum ve çevresinin  ekolojik tarıma olan ilgisi ile projeyi daha geniş kapsamda değerlendirip eğitim etapları da planladık. Karaoklar Çiftliği bu süreçte sertifikalı tarım yapan çiftçi ile geri alım garantili bir iş birliği de yapacak. Yani hem eğitecek hem destek olacak hem de geri alım garantisi sunacağız.  Hatta projenin etaplarından biri olarak çocuklarımıza ata tohumu bilincini aşılamak için Dereköy Mahallesi’nde geçtiğimiz günlerde bir tohum ekme şenliği de düzenledik. Ekolojik tarım yapmak ve bu sektörde var olmak isteyen herkesi 3 Mayıs Cuma günü Bodrum Ticaret Odası Toplantı Salonu’na bekliyoruz” diye konuştu.