Ekolojik Turizmde Milat

Merhabalar sevgili çevre dostları, yoğunluk yaşadığımız bu günlerde 12 Mayıs itibarıyla adeta milat niteliği taşıyan tarihi bir günü geride bıraktık.

Ekolojik Turizmde Milat

Merhabalar sevgili çevre dostları, yoğunluk yaşadığımız bu günlerde 12 Mayıs itibarıyla adeta milat niteliği taşıyan tarihi bir günü geride bıraktık. O gün Belediye Başkanımız Ahmet Aras, Başkan Yardımcısı Av. Turgay Kaya, ekibi, basın mensupları ve Bodrum KASANDER Gönüllülerinin Ekolojik Yaşam ve Kültür, Sanat Köyü Projesine varlıkları ile katkı sağlamak üzere gelen birbirinden değerli dostlarımızın ve STK temsilcilerinin katılımlarıyla Çömlekçi Mahallesinde bulunan proje sahasında inceleme ve tanıtım etkinliği düzenledik. 
    
Büyük bir beğeniyle karşılanan proje tanıtım etkinliği adeta bir bayram havasında geçti, etkinlik sonunda katılımcılar projeden tatmin olmanın verdiği duyguyla mutlu bir şekilde ayrıldılar. Burada dikkat çekmek istediğim nokta, projemizin Bodrumumuzun Ekolojik Turizmle ilk kez tanışmasında öncü niteliği taşımasıdır. Proje, %90 oranında doğal malzemeden yapılacak olması sebebiyle; bölgenin ileride betonlaşmasının da önüne geçebilecek emsal bir duruş sergilemektedir. Proje üzerinde akademisyen ağırlıklı dostlarımızla 1000 gün arazi belirleme çalışmaları, proje içeriğinin saptanması, proje ekibinin, koordinatörlerin doğru ve uzman bir kadroyla belirlenmesi için çaba gösterdik. Farkındalık ve sürdürülebilirlik ekseninde proje içeriği çalışmaları kapsamında Çin’den, İzlanda’ya kadar benzer veya alakalı proje örneklerini teker teker inceledik. Nihayetinde Tarım ve Orman Bakanlığı’nın kamu yararı kararı, Turizm Bakanlığının bölge uygunluk yazıları, uygulama projelerinin Belediyemiz ilgili birimine teslimi derken projemizi bizzat yerinde Başkanımız Sayın Aras ve ekibiyle paylaşmanın büyük sevincini yaşadık. Artık bundan sonra projenin tamamlanma sürecinin çok daha hızlı gerçekleşeceğini şahsım ve camiamız adına tüm kalbimle inanıyorum.
    
Büyük emeklerle hazırladığımız; kültürü, tarihi, sanatı, sağlığı, eğitimi, kırsal işgücü istihdamını, üretimi, uluslararası etkinlikleri ve yurdumuzun değerlerine saygıyı da içine alan çevre, doğa, üretici dostu projemiz, bizden sonra bu tür sosyal sorumluluk ve toplumsal duyarlılık projeleri gerçekleştirmek isteyenlere rehber olacak, daha da iyi projelerin hazırlanmasına katkı sağlayacaktır.

Her daim sevgiyle, maviyle, yeşille esen kalın.