El Frenini Çekmeyi Unutunca!..

Bodrum’da içerisinde sürücü olmayan otomobil, ana yola çıkıp başka bir otomobille çarpıştı. Kaza sonrası, 7 aylık bir bebek annesiyle birlikte tedbir amacıyla hastaneye kaldırıldı.

El Frenini Çekmeyi Unutunca!..

Kaza, Konacık Atatürk Bulvarı’ndaki bir akaryakıt istasyonu önünde meydana geldi. İddiaya göre akaryakıt istasyonunda otomobilini yıkatan sürücü, daha sonra çıkış istikametine aracı park edip araçtan dışarı çıktı. Park halindeyken el freni çekilmeden vitesi de boşta bırakıldığı tahmin edilen 48 VB 728 plakalı otomobil hareket ederek ana yola çıktı. 

O esnada Bodrum’dan Turgutreis istikametine giden 48 ACR 88 plakalı otomobil, ana yola çıkan otomobile şiddetli bir şekilde çarptı. Kaza şans eseri önemli bir yaralanma olmadan, maddi hasarla atlatıldı.

Kaza sonrası seyir halindeki otomobil içerisinde bulunanlar bir süre yaşadıkları kazanın şoku üzerlerinden atamazken, otomobil içerisindeki 7 aylık bebek kontrol amacıyla 112 Acil Sağlık ambulansına alınarak hastaneye kaldırıldı. Kaza sonrası yolda trafik akışı tek şeritten sağlanınca bulvar üzerinde uzun araç kuyrukları oluştu. Aynı noktada iki otomobil daha çarpıştı fakat kaza maddi hasarla atlatıldı. 

Polisin müdahalesi sonrası araçlar yoldan kaldırılarak trafik akışı normale döndürüldü.