Elektrik Altyapısı S.O.S. Verdi!..

Bodrum’da gün boyu yaşanan elektrik kesintileri vatandaşları isyan ettirdi. Isınmak için artan elektrik tüketimiyle birlikte, Yarımadanın çeşitli mahallelerinde trafoların yetersizliği arızalara ve uzun süreli kesintilerin yaşanmasına neden oluyor.

Elektrik Altyapısı S.O.S. Verdi!..

Isınma ihtiyacının büyük ölçüde elektrikle sağlandığı Bodrum’da havaların soğumasıyla birlikte elektrik altyapısı S.O.S. verdi. Bodrum’un çeşitli mahallerinde trafo patlamaları yaşandı, elektrik altyapısı çöktü. Vatandaşlar geceyi üşüyerek geçirdi. 

Trafo patlamasının yaşandığı Karabağ Mahallesi kesintiden en çok etkilenen yerlerden biriydi. Karabağ’dan Kent Haber’e ulaşan Gülcan Tekin adlı vatandaş, "Elektrik bir geliyor, bir geliyor. Geldiği zaman sadece salonda var evin diğer taraflarında elektrik yok. Elektronik eşyalarımız zarar görüyor. Burada bir trafo sıkıntısı var. Ne olur ilgilensinler. 5 gündür perişan olduk. Bir muhatap bulamıyoruz" şeklinde konuştu. 

Karabağ’da son bir haftada elektriklerin sık sık kesildiğini söyleyen bir başka mahalle sakini ise "Son haftalarda elektrik arızaları çok sık tekrarlamakta. Bugün 7:30 dan beri elektrikler kesik. Isıtıcılar çalışmıyor. Bizler sokak kısıtlaması olan yaşlardayız. Üşüyoruz. Elektrik dağıtım firmasını sürekli arıyoruz. Her zamanki gibi arıza gideriliyor diyor yine haftada bir üstelik hep gece kesiliyor" dedi.  

Dağbelen Mahallesi’nde de akşam saatlerinde trafo ve elektrik kablolarında yangın çıkarken, bölgede kısa süreli panik yaşandı. Vatandaşlar, yangın tüpleriyle yangını söndürmeye çalıştı. Yaşananlar bir vatandaş tarafından görüntülendi. Kent Haber’e konuşan vatandaş, "Trafo sanki havai fişek gibi patladı" dedi.  

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Mahalle Muhtarı Volkan Kara ise "2015 yılından buyana söylüyoruz dilekçe yazıyoruz her zaman dile getiriyoruz. Mahallemizin trafosu yetersiz hatlar eski direkler ağaç direk, yatırım yapılması gerekiyor diye az önce yine durduk yere muhtarlık önünde bulunan tüm mahalleyi besleyen 70’lik kablo alev aldı ve tüm mahalle karanlıktayız. Artık mahallenin ihtiyacı olan yatırım zaman kaybedilmeden bir an önce başlanılmalıdır.” dedi. 

Yahşi Mahallesi'nde de trafo yangını meydana geldi. Hortma Caddesi üzerindeki trafoda akşam saat 22.00 civarında yangın çıktı. Yangın sonrası bölgede elektrik kesintisi meydana geldi. Elektrik dağıtım firması ekipleri, yanan trafoya müdahale etti. Mahalleye akşam saatlerinden beri elektriğin kısmi olarak verildiği ifade edildi.