Elektrik Borcuna 9 Taksit İmkanı

Aydem Elektrik Perakende, pandemi döneminde elektrik faturalarını ödeyemeyen müşterileri için kredi kartına 9 aya varan taksitle fatura ödeme imkanı sunuyor. Bu imkandan yararlanmak isteyen müşteriler, Müşteri İlişkileri Merkezlerinden veya Online İşlemlerden taksitlendirme işlemi yapabilecekler.

Elektrik Borcuna 9 Taksit İmkanı

Aydem'den yapılan açıklamada, Haziran’da başlayan normalleşme sürecinin kademeli şekilde 1 Temmuz 2020 itibarıyla tamamlanacağı ve enerji sektörünün eski işleyişine geçeceği belirtilerek, COVID-19 döneminde elektrik faturalarını ödeyemeyen müşterilerin 1 Temmuz’dan önce Müşteri İlişkileri Merkezleri’nden veya Online İşlemler üzerinden fatura borçlarını kredi kartına 9 aya varan taksitlendirmeyle ödeyebilecekleri vurgulandı.

Öte yandan Pandemi döneminde çok sayıda işyeri sahibi elektrik faturalarından dolayı mağdur oldukları şikayetinde bulunmuştu. Kapalı işletmelerine normal zamandakinden daha yüksek faturalar geldiğini söyleyen birçok vatandaşın, borçlarını ödeyemedikleri için elektrikleri mühürlenmişti.