ELEKTRİK DOLANDIRICILARINA DİKKAT!..

Aydın, Denizli ve Muğla genelinde elektrik dağıtım hizmeti veren AYDEM'in adını...

ELEKTRİK DOLANDIRICILARINA DİKKAT!..
Aydın, Denizli ve Muğla genelinde elektrik dağıtım hizmeti veren AYDEM'in adını kullanan bazı kişilerin elektrik abonesi vatandaşları arayarak dolandırmaya çalıştıkları öğrenildi. AYDEM Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan bir basın açıklamasıyla konu hakkında bilgi verilerek vatandaşların dikkatli olması istendi. AYDEM'in dolandırıcılara karşı vatandaşları uyardığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

"Elektrik Perakende Satış hizmeti sunduğumuz Aydın, Denizli ve Muğla il ve ilçelerindeki Müşterilerimizi telefonla arayan bazı kişilerin 'Aydem’den aradıklarını, fatura yoluyla tahsil edilen bazı ödemelerin (Sistem Kullanım, Kayıp-Kaçak, Enerji Fonu, TRT payı, BTV, vb.) geri ödeneceğini, bu kapsamda bazı evrakları 15-45 TL karşılığında adreslerine kargo yoluyla gönderilmeleri gerektiğini' ifade ederek, müşterilerimizi dolandırmaya çalıştıkları tespit edilmiştir.

Siz değerli müşterilerimizi bu kapsamda arayan kişi ve kuruluşların Şirketimizle herhangi bir ilişkilerinin bulunmadığını belirtir; olası bir mağduriyetin yaşanmaması için bu tür aldatıcı vaatlere itibar edilmemesini, şahsi bilgilerin paylaşılmamasını ve herhangi bir ödemenin yapılmamasını önemle rica ederiz" denildi.