Banner ad space:headerSELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-28" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-28 09:09:17' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-28 09:09:17' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=497checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-28" and view_hour=09 and campaign_id=497update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1657475

ELEKTRİK FATURALARI KİRAYI GEÇTİ!

Aralık ayı başı ile elektrik faturalarındaki yüksek rakamlar Ocak ayında tavan yaptı....

ELEKTRİK FATURALARI KİRAYI GEÇTİ!
Aralık ayı başı ile elektrik faturalarındaki yüksek rakamlar Ocak ayında tavan yaptı. Bazı fatura miktarları kiralarından yüksek olunca vatandaş isyan etti.

Son günlerde ülke genelinde vatandaşlar elektrik faturalarının yüksek gelmesinden şikayetçi. Vatandaşlar önceki aylara göre faturaların en az 3 kat arttığı belirterek duruma tepki gösterirken, Bodrum’da bazı vatandaşlar kiralarından yüksek elektrik faturası ödediklerini belirterek şikayetlerini sosyal medyadan dile getiriyorlar.

Bodrum’da yaşayan bir çok vatandaşın şikayetçi olduğu yüksek elektrik faturaları sorunu Muğla’nın diğer ilçeleri ile Denizli ve Aydın’da da gündemde. Vatandaşlar sosyal medya üzerinden eski ve yeni elektrik faturalarını paylaşarak duruma tepki gösterirken, bazı vatandaşların konuyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

Öte yandan bazı faturalarda ise hiç bir açıklama yazmaması ise vatandaşın tepkisini ikiye katlıyor.

İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI

Elektrik faturalarının ikiye hatta üçe katlandığını belirten bir vatandaş ise bunun bir soygun olduğunu dile getirerek “Elektrik faturalarındaki soyguna dur de!” başlığıyla Change.org’da imza kampanyası başlattı. Kampanyanın açıklamasında ise şu ifadeler yer aldı;

“Elektrik faturası adı altında vatandaştan bu kadar para alınmasının sebebi nedir!!! İki ay önce 600' olan faturamız her ay katlanarak büyüyor 1.300' faturamı olur her faturada dağıtım bedeli kaçak kullanım bedeli, KDV, TRT payı ve ETV vs gibi vergilerden dolayı iki katına çıkıyor bu alınan bedeller normal değil artık gerekenin yapılması lazım herkes elini taşın altına koysun aykırı düzen değişsin diyorsan bir imza da sen at ve kampanyamıza destek ver”

Kampanya linki: https://www.change.org/p/elektrik-faturalar%C4%B1ndaki-soyguna-dur-de