Elektrik Krizi Çözüme Kavuştu!

Bodrum’da mal sahibi ve müteahhit arasında yaşanan problemler yüzünden elektriği kesilen sitedeki vatandaşların sorunu çözüldü.

Elektrik Krizi Çözüme Kavuştu!

Gümüşlük Mahallesi’nde geçtiğimiz yıl tamamlanan 8’i dolu 14 haneli Aslan Sitesi’nin elektrik sayaçları, iddiaya müteahhit ile mal sahibi arasındaki ticari anlaşmazlıklar yüzünden faaliyete geçememiş, geçen yıldan beri şantiye elektriği kullanan site sakinlerinin elektriği, müteahhitin AYDEM’e yaptığı kapatma başvurusu sonucu kesilmişti. Akşam vakti elektriksiz kalan site sakinlerinin Kent Haber’e ulaşması sonrası konuyu haber bültenlerimize taşımıştık. 

Site sakinleri, iptal edilen şantiye elektriğini üzerlerine alarak sorunu geçici olarak çözdüler. Şantiye elektriğini üzerine alan site sakini, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Bir çözüm bulunamayınca şantiye elektriğini üzerime alarak elektriği açtırdık. Hem ADM Elektrik yetkilileri, hem de Kaymakam Bey yardımcı oldular sağ olsunlar. İlgililer gelip de imza atmadığı için hazırlanan proje uygulanamadı. Yeni bir elektrik mühendisi ile anlaştık, yeni proje çizilip uygulanacak. Tabi bize ekstra maliyeti olacak. Tamamlanmasının 2 haftayı bulacağı söyleniyor” dedi.