EMEKLİ ÖĞRETMENLERDEN SİTEM

Yıllarını eğitime adayıp yıllarca hizmet verdikleri okula davet edilmemek onları...

EMEKLİ ÖĞRETMENLERDEN SİTEM
Yıllarını eğitime adayıp yıllarca hizmet verdikleri okula davet edilmemek onları üzdü.

Bodrum’ da 24 Kasım Öğretmenler gününde bir gurup öğretmenin emekli oldukları okula davet edilmediklerini öğrenen ilçe milli eğitim müdürlüğü, mesleki önem taşıyan bu günün öğretmenler camiası için etik bir konu olduğunu açıkladı.

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Mehmet Ali Durmuş Merkez Atatürk İlköğretim okulunda yıllarca hizmet verip emekli olan öğretmenlerin öğretmenler gününde davet edilmemelerinin mesleki etik bir konu olduğunu ve bunun için inceleme yapacağını söyledi.

Yıllarca hizmet verdikleri okulda emekli olduktan sonra meslekleri için en anlamlı gün olan 24 Kasım daki etkinliklere davet edilmedikleri için çok üzgün olduklarını söyleyen emekli öğretmenler bu geleneğin yıllardır hiç aksamadığını ifade ettiler.

Müdür kadrosu boş olan ve 2 müdür vekili tarafından idare edilen Atatürk İlköğretim Okulu yönetiminin geçtiğimiz 24 Kasım Öğretmenler gününde öğretmenleri davet etmemesinin çok üzücü olduğunu söyleyen bir grup emekli öğretmen, Mesleki büyüklerimizle bir arada olmak onlarla sohbet edip bir çay içmek bizim ve bizden önceki okul yönetimleri için çok önemli bir konu olmuştu. İlk kez böyle bir olay yaşıyoruz. Çok şaşırdık ancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün bizi davet edip bu konuya ilgi göstermesi üzüntümüzü biraz hafifletti. Bu nedenle İlçe milli eğitim müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz.” dediler.

Yıllarca bir arada çalışıp her yıl öğretmenler gününde emekli olan meslek büyükleri ile buluşan ve o günü özlemle beklediklerini söylen Bodrumlu emekli öğretmenler gelecek yıl ve ondan sonraki yıllar 24 Kasımlar da unutulmak istemiyoruz dediler.